3 powody, dla których warto stosować krem pod oczy

Krem pod oczy jest kosmetykiem, który bywa niedoceniany. Może się wydawać, że skoro stosujemy dobry krem do twarzy, to pielęgnuje on także okolice oczu. To prawda, ale warto wiedzieć, że skóra na tym obszarze jest nieco inna niż na pozostałej części twarzy – cieńsza, bardziej delikatna, a jednocześnie poddawana działaniu mięśni mimicznych. Warto zadbać o nią kierunkowo, zapewniając jej to, czego potrzebuje. Dlaczego?

Przedłuża młodzieńczy wygląd twarzy

Zmarszczki mimiczne jako pierwsze pojawiają się właśnie w okolicach oczu. To tu delikatna skóra jest narażona na intensywne napinanie mięśni, co z czasem tworzy zmarszczki. Ten obszar twarzy zdradza więc najszybciej wiek. Krem pod oczy działając kierunkowo, intensywnie nawilża i chroni skórę przed odwodnieniem, a także wspomaga odbudowę włókien kolagenowych, które odpowiedzialne są za utrzymanie jędrności skóry. Dobry kosmetyk wygładza drobne zmarszczki mimiczne i działa liftingująco, utrzymując młodzieńczą elastyczność skóry i tym samym świeży wygląd całej twarzy.

Niweluje oznaki zmęczenia

Nieprzespana noc, stres czy zmęczenie często widoczne są na twarzy w postaci cieni pod oczami, opuchlizny czy podkrążonych oczu. Niestety nie zawsze jesteśmy w stanie zapanować nad stresem czy zmęczeniem, ale możemy zmniejszyć widoczność ich objawów. Odpowiednio dobrany krem pod oczy zniweluje cienie, odżywiając skórę i pobudzając ją do naturalnej regeneracji. Regularnie stosowany sprawi, że cienie nie będą one się pojawiały, a skóra będzie się odbudowywała, pozostając zawsze w optymalnej kondycji, bez względu na wpływ czynników zewnętrznych czy tych związanych ze stresem.

Działa rozświetlająco

Młodzieńczy wygląd twarzy charakteryzuje się jędrnością, elastycznością i naturalnym blaskiem. Skóra okolic oczu jest pięknie rozświetlona i wygląda zdrowo. Wraz z wiekiem bywa jednak szara i zmęczona. Krem pod oczy o działaniu rozświetlającym jest kosmetykiem, który przywraca piękny koloryt tej okolicy twarzy. Taki blask okolic oczu sprawia, że twarz wygląda na wypoczętą i świeżą, a właśnie o taki efekt nam chodzi! To świetna baza pod makijaż, która przygotowuje delikatną skórę na codzienne zmagania z wpływem otoczenia, chroniąc ją przed przesuszeniem i wiotkością. 

Krem pod oczy to jeden z tych kosmetyków, które warto włączyć do pielęgnacji, jeśli chcemy dłużej zachować piękny, młodzieńczy wygląd i uchronić się przed przedwczesnym powstawaniem zmarszczek mimicznych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj