Wśród wegańskich kosmetyków można znaleźć zarówno produkty do pielęgnacji skóry twarzy, ciała, jak i włosów. Ich formuły oparte są na kompozycjach składników pochodzenia naturalnego o określonym działaniu. Są one równie skuteczne, jak produkty niewegańskie. Różnią się jedynie tym, że w swoim składzie nie zawierają substancji pochodzenia zwierzęcego. Dlaczego warto je stosować?

Wegańskie kosmetyki – to działa!

Receptury wegańskich kosmetyków powstają dokładnie tak samo, jak wszystkich innych produktów pielęgnacyjnych. Oznacza to, że są równie skuteczne. Do ich tworzenia wykorzystuje się składniki aktywnie oddziałujące na kondycję skóry. Jedyna różnica pomiędzy nimi, a produktami niewegańskimi jest taka, że nie zawierają one żadnych substancji pochodzenia zwierzęcego – takich jak np. jogurt, mleko, pyłek pszczeli, koszelina lub miód. Czy w związku z tym są mniej skuteczne? Nie! Po prostu substancje te są zastąpione innymi składnikami o podobnym działaniu. Świat roślin jest tak bogaty, że można to zrobić bez żadnego problemu, zachowując skuteczność działania każdego produktu.

Do ciała, włosów, twarzy…

Dziś wegańskie kosmetyki są nie tylko łatwo dostępne, ale można także przy ich wykorzystaniu przeprowadzić całościową pielęgnację. Każdy rodzaj kosmetyku – serum, krem, esencja, mgiełka, balsam, szampon, masło czy peeling – jest dostępny w wersji wegańskiej. Nawet jeśli nie jesteś weganinem, warto stosować takie produkty, bo po prostu są skuteczne. Brak składników odzwierzęcych to nie ich defekt. To zaleta!

Naturalne – choć nie zawsze

Warto podkreślić, że wegańskie kosmetyki, choć zwykle mają naturalny skład, mogą zawierać również komponenty nieorganiczne. W ich formule może znajdować się na przykład retinol, który nie jest naturalny, ale jest wegański. Jeśli zależy Ci na tym, aby produkty do pielęgnacji były jednocześnie wegańskie i naturalne, musisz upewnić się, że ich skład nie zawiera substancji nieorganicznych. Zwykle, jeśli kosmetyk jest wegański i naturalny, opisane jest to na etykiecie. Producenci lubią się tym chwalić, wiedząc, że taka informacja jest cenna dla potencjalnych konsumentek.

W duchu #crueltyfree

Dziś troska o środowisko nabiera coraz większego znaczenia. Nikt nie chce, aby poprawa urody łączyła się w jakikolwiek sposób z cierpieniem zwierząt. Wegańskie kosmetyki w sposób jednoznaczny wykluczają możliwość poddawania ich testom na zwierzętach. Warto jednocześnie pamiętać, że nie tylko produkty wegańskie, ale wszystkie kosmetyki dostępne na rynku Unii Europejskie są wolne od okrucieństwa. Producenci nie mogą już przeprowadzać żadnych testów na zwierzętach. Mają inne, laboratoryjne sposoby, aby sprawdzać i testować swoje formuły.

Nie musisz być weganką, by stosować wegańskie kosmetyki. Są one tak dobre, że warto po nie sięgać, bez względu na styl życia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj