Strona główna Podróże 5 najciekawszych muzeów na świecie

5 najciekawszych muzeów na świecie

Muzea to niesamowite miejsca na turystycznej mapie – można w nich zarówno poznać historię miejsc, osób czy wydarzeń, jak i zapoznać się z niesamowitymi i jedynymi w swoim rodzaju eksponatami. Oto lista 5 muzeów z całego świata, które naprawdę warto odwiedzić choć raz w życiu!

Muzeum Terakotowej Armii w Chinach

Któż nie słyszał o Terakotowej Armii? Jest to ponad 8 tysięcy terakotowych figur naturalnej wielkości, które przedstawiają oficerów, żołnierzy oraz konie pogrupowanych w oddziały. Armia początkowo znajdowała się w sarkofagu chińskiego Pierwszego Cesarza Qin, którego, według wierzeń, miała strzec oraz pomóc mu w dalszym sprawowaniu władzy w życiu pozagrobowych. Dzięki Muzeum można zobaczyć te niesamowite przedmioty z odległości kilku centymetrów.

Muzeum Guggenheima w Bilbao

To muzeum jest idealnym wyborem dla wszystkich koneserów sztuki. Muzeum Guggenheima w Bilbao wśród swoich zbiorów posiada m.in. prace Andy’ego Warhola, a mieści się w niesamowitym budynku projektu Franka O. Gehry’ego. Siedziba Muzeum zachwyca swoimi dynamicznym wyglądem, który uzyskuje dzięki zastosowaniu w nim powyginanych części czy wielu linii falistych. Co ciekawe, przy jego projektowaniu korzystano z programu wykorzystywanego zazwyczaj w lotnictwie.

Narodowe Muzeum Lotnictwa i Przestrzeni Kosmicznej w Waszyngtonie

National Air and Space Museum to niesamowita gratka dla wszystkich fanów kosmosu. W tym miejscu bowiem zobaczyć można największą na świecie kolekcję statków kosmicznych i powietrznych. Oprócz nich w zasobach muzeum znajduje się m.in. prawdziwa skała księżycowa pozyskana podczas misji Apollo 17, której można dotknąć! Co więcej, placówka ta jest najczęściej zwiedzanym muzeum na świecie, gdyż co roku odwiedza je ponad 9 milionów turystów, co świadczy o tym, że zdecydowanie warto je zobaczyć.

Muzeum Państwowe w Amsterdamie

To Muzeum zaskakuje już na pierwszy rzut oka, gdyż znajduje się w naprawdę niesamowitym budynku przypominającym pałac. Jednak to nie jedyna jego zaleta – jest to muzeum z największą posiadaną kolekcją w Holandii, a jego zasób robi wrażenie. W amsterdamskiej placówce można zobaczyć ponad 5 tysięcy obrazów przedstawiających malarstwo niderlandzkie i światowe od XV do XIX wieku. Wśród autorów odnaleźć można takich znanych malarzy jak Johannes Vermeer czy Rembrandt.

Muzeum Vasa w Sztokholmie

W tym obiekcie zlokalizowanym w stolicy Szwecji możliwe jest przeżycie jedynego w swoim rodzaju doświadczenia – wejścia na pokład zatopionego statku. Okręt Vasa, który był jednym z najważniejszych okrętów szwedzkiej marynarki wojennej, został wydobyty z morza w 1961 r. i odpowiednio odrestaurowany. Obecnie podczas wizyty w Muzeum można zobaczyć jak wyglądało życie codzienne na tym statku, w jaki sposób marynarze radzili sobie podczas pobytu na morzu i poczuć się jak prawdziwy wilk morski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here