Zbliża się jesień. Jest to ten czas w roku, kiedy powinniśmy przykładać szczególną wagę do troski o zdrowie swoje i naszych bliskich. Wraz z pogarszającą się pogodą nasz organizm nastawiony jest na coraz większe wyzwania. Może on sobie z nimi nie poradzić bez dodatkowego wsparcia. Dlatego w momencie, gdy zobaczymy pierwsze liście spadające z drzew powinniśmy poważnie się zastanowić nad skompletowaniem zestawu suplementów diety, które będą w tym okresie prawdziwą podporą dla naszego zdrowia. Nasi rodacy zdają się mieć tego świadomość, ponieważ polski rynek tych produktów jest jednym z najbardziej rozwiniętych na naszym kontynencie. Polacy mają do suplementów diety duże zaufanie, które najlepiej pokazują wyniki sprzedażowe producentów. Skąd mieć jednak pewność, że wybierane przez nas suplementy są dla nas dobre? Czym się kierować przy wyborze suplementów?

Badania

Kwestie związane ze zdrowiem powinniśmy zawsze traktować na poważnie. Zdrowy tryb życia, szczególnie dzisiaj, nie jest łatwo prowadzić. Jeśli chcemy na długo pozostać w dobrym zdrowiu, musimy wkładać w to dodatkowy wysiłek. Mogłoby się wydawać, że wybór suplementów diety jest czymś banalnie prostym. Jednak faktem jest, że aby odpowiednio je dobrać do potrzeb naszego organizmu, musimy dokładnie wiedzieć, jakich składników odżywczych i witamin nam brakuje.

Najłatwiej jest zdobyć taką wiedzę wykonując badania lekarskie. Mimo że suplementy diety to nie leki, ich przyjmowanie także powinno zostać skonsultowane ze specjalistą. Będzie on w stanie dokładnie stwierdzić, których mikro- i makroelementów nam brakuje. Oceni także, czy dane suplementy nie wchodzą w reakcje z przyjmowanymi przez nas lekami. Samodzielnie jest niezwykle trudno to precyzyjnie ocenić, a niezwykle łatwo jest popełnić błąd. To niebezpieczne, ponieważ nadmiar określonych składników także nie jest dobry dla naszego zdrowia. To właśnie dlatego konsultacja ze specjalistą jest tak ważnym elementem procesu doboru suplementów.

Naturalne składniki

Coraz więcej ekspertów uważa, że odpowiedzialna suplementacja powinna zawierać w sobie przede wszystkim składniki pochodzenia naturalnego. Na polskim rynku w dystrybucji suplementów naturalnych specjalizuje się firma Natural Pharmaceuticals. Suplementy ze składników pochodzenia naturalnego są rozsądniejszym wyborem między innymi dla tego, że w ich przypadku ryzyko wystąpienia efektów ubocznych jest minimalne. Poza tym, badania wykazały, że suplementy diety są też bardziej przyswajalne, co zwiększa pozytywne rezultaty ich stosowania.

Dobry skład to najważniejsze kryterium oceny suplementów. Suplementy naturalne mają przewagę nad suplementami syntetycznymi także z tego względu, że przyjmując je nie dodajemy do swojego organizmu dodatkowej chemii, której i tak dostarczamy sobie na co dzień bardzo dużo wraz z pożywieniem. Suplementy syntetyczne często zawierają w sobie wiele niepotrzebnych dodatków. Dlatego jeśli stoimy przed wyborem między suplementami naturalnymi i sztucznymi, nie powinniśmy się dwa razy zastanawiać.

Sprawdź również: Jak wzmocnić odporność.

Dlaczego warto?

By prawidłowo funkcjonować, nasz organizm powinien mieć zapewnione wszystkie niezbędne witaminy i składniki odżywcze. Chociaż większość z nich dostarczamy sobie w raz z pożywieniem, dieta to nie wszystko. Zwłaszcza dzisiaj, gdy zabiegani często wybieramy fast food kosztem samodzielnie przygotowanych posiłków, niezwykle trudno jest zawrzeć w swoim jadłospisie wszystko, czego potrzebujemy do pozostania w pełni sił. W tej sytuacji dobrze dobrana suplementacja to prawdziwe koło ratunkowe. Mimo tego, że jej skompletowanie wymaga na początku dodatkowej uwagi z naszej strony, to bez wątpienia warto jest poświęcić na to swój czas i energię. Wasz organizm Wam za to podziękuje. Jednak podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować przy wyborze suplementów diety, jest uważność i świadomość zagrożeń, jakie wiążą się przy jej braku.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj