Agnieszka Hekiert, Rafał Brzozowski

Agnieszka Hekiert oceniła polską piosenkę na Eurowizję 2021. Rafał Brzozowski w Rotterdamie zaśpiewa The ride. Jakie uwagi do utworu i wykonania ma nauczycielka śpiewu znana z programu Twoja twarz brzmi znajomo? O to zapytała ją nasza reporterka.

Dawno polska piosenka na Eurowizję nie wzbudziła tylu emocji, co utwór Rafała Brzozowskiego. Wszystko za sprawą wyjątkowo enigmatycznych eliminacji przeprowadzonych przez TVP, w których podobno startowało kilka gwiazd, ale nazwisko żadnej z nich nie zostało ujawnione. Oczywiście poza zwycięzcą wewnętrznych selekcji.

Rafał w Rotterdamie zaśpiewa skomponowany przez Szwedów utwór The Ride, który został wykupiony z banku piosenek. Propozycja prezentera Jakiej to melodii na razie raczej nie porwała słuchaczy, o czym świadczy liczba łapek w dół na profilu Eurowizji na YouTubie. Ponad 75% widzów nie jest przekonanych do propozycji inspirowanej twórczością Duy Lipy i The Weeknd. Podobnego zdania są bukmacherzy, którzy w najnowszym rankingu stawiają naszego kandydata na 36. miejscu z 41.

Agnieszka Hekiert o piosence Rafała Brzozowskiego na Eurowizję 2021

Na temat piosenki The Ride wypowiedziało się już wielu ekspertów. Reporterka Jastrząb Post poprosiła o komentarz nauczycielkę śpiewu, przygotowującą do występów gwiazdy w programie Twoja Twarz Brzmi Znajomo, Agnieszkę Hekiert. Kobieta uważa, że eurowizyjna piosenka nie jest szczytem możliwości Rafała:

Nie powinien śpiewać tego utworu. To jest poniżej jego zdolności według mnie. On śpiewa wspaniale, przepięknie, a ten numer jest monotonno-płaski. Uważam, że powinien mieć lepszy numer. Fajnie by było, gdyby ten utwór był bardziej zróżnicowany, bo jednak Rafał Brzozowski ma bardzo duże i fajne możliwości wokalne. A tu jest wbity w jedną płaszczyznę. O to mi chodzi, że jakby to było bardziej nowoczesne, ale pofrunęło, to mógłby więcej pokazać tego, co ma w sercu, duszy i głosie.

Przy okazji utwór The Ride skomentowała Maja Hyży, która dwukrotnie walczyła o wyjazd na Eurowizję:

Nigdy nie wiadomo, co się sprawdzi bo nie mamy porównania. Nie wiemy, jakie są inne utwory. Już na samej Eurowizji jak będziemy oglądać będziemy mogli ocenić, czy nasz utwór jest na tyle mocny, że ma szanse zająć jakieś fajne, dobre miejsce, albo wygrać.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

The Ride – polska piosenka na Eurowizję:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj