Aleksandra Popławska

Aleksandra Popławska przed naszą kamerą powiedziała, co myśli o Strajku Kobiet i protestach, które odbywają się w całym kraju. Aktorka odniosła się także do ataków na kościół.

W ciągu ostatnich kilku dni jesteśmy świadkami prawdziwej rewolucji. W całej Polsce odbywają się liczne protesty kobiet, które postanowiły walczyć o swoje prawa. Zaostrzenie ustawy antyaborcyjnej i niekorzystny wyrok Trybunału Konstytucyjnego spowodował sprzeciw znacznej większości Polek. Kobiety nie godzą się na to, aby rząd ingerował w tak intymną strefę życia. Podczas odbywających się manifestacji Polki mogą liczyć na wsparcie najbardziej znanych kobiet.

Aleksandra Popławska o Strajku Kobiet. Aktorka krytykuje kościół

Wiele polskich gwiazd stra się wspierać kobiety w walce o ich prawa. Otwarcie wyrażają one swoje zdanie na ten temat w social mediach oraz licznie pojawiają się na protestach, co także starają się relacjonować w sieci. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post Aleksandra Popławska zdradziła, jakie ma zdanie na temat trwających zamieszek.

Mam nadzieję, że to jest zmiana pokoleniowa. Że to jest coś, czego już nie można zatrzymać. Taką się czuje siłę szczególnie wśród młodych kobiet, które nie idą na skróty i już nie będą rozmawiać tak jak myśmy rozmawiały i starsze pokolenie grzecznym językiem. One mówią wprost, używając słów konkretnych, czyli „wyp*erdalać”. Mają dosyć tej obłudy, fałszu, zakłamania, odbierania im praw.

Aktorka nawiązała także do atakowania kościołów:

Dlatego są atakowane kościoły, bo kościół to już nie jest miejsce, gdzie mieszka Bóg, który przyjmie wszystkich pokrzywdzonych w swoje progi, tylko kościół stał się symbolem ukrywania prawdy, zafałszowania religii, wtrącania się w politykę. Kościół ma twarz Ojca Rydzyka. Ja wiem, że jest dużo księży myślących po ludzku i mających normalną twarz, ale niestety kościół musi odpowiedzieć za swoje czyny, stąd ten protest.

Jakie jest Wasze zdanie w tym temacie?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj