Alicja Szemplińska o wynikach Eurowizji Junior 2020

Eurowizja Junior 2020. Alicja Szemplińska skomentowała wyniki dziecięcego konkursu, na którym była gwiazdą wieczoru. Jak ocenia zwycięską piosenkę z Francji? W czym upatruje zaledwie 9. miejsce dla Polski? O to zapytała nasza reporterka.

Finał Eurowizji Junior 2020 zakończył się zwycięstwem Valentiny z Francji. To właśnie jej piosenka J’imagine okazała się najlepszym utworem wieczoru. Po zsumowaniu punktów od jurorów i widzów otrzymała aż 200 punktów, w tym 1 punkt od naszego jury. Polska propozycja, I’ll be standing, zajęła dopiero 9. miejsce. Zaskoczenie widzów i fanów było tym większe, że od tygodni stawiało się Alę Tracz w gronie faworytów do zwycięstwa.

Alicja Szemplińska komentuje wyniki Eurowizji Junior 2020

Wyniki Eurowizji Junior 2020 skomentowała dla nas Alicja Szemplińska, która była jedną z gwiazd wieczoru. W czasie przeznaczonym na głosowania widzów zaśpiewała piosenkę Empires. Do jej poruszającej ballady popis swoich tanecznych umiejętności dała prowadząca widowisko – Ida Nowakowska.

Zwyciężczyni 10. edycji The Voice of Poland, która w tym roku miała reprezentować Polskę na głównej, odwołanej z powodu pandemii koronawirusa Eurowizji, oceniła utwór, który wygrał dziecięcą Eurowizję. Nie ukrywa, że jest pod wrażeniem talentu młodej Valentiny, która we Francji nie przeszła przez casting w The Voice Kids. Szemplińska przyznała, że mimo ogromnej sympatii do zdolnej Francuzki, to Alę Tracz widziała na najwyższym stopniu podium.

Ja uważam, że zwyciężczyni jest przezdolna. Ma wspaniały głos, ale oczywiście w moim sercu i w sercu wszystkich Polaków wygrała Alicja Tracz, którą bardzo serdecznie pozdrawiam. To na pewno było dla niej wspaniałe doświadczenie i przełomowy moment w jej karierze.

Dlaczego nie wygraliśmy Eurowizji Junior trzeci raz z rzędu? Jaką teorię na ten temat ma Alicja Szemplińska?

Ja myślę, że to jest kwestia wielu czynników, które się na to składają. Przede wszystkim głosów widzów i jurorów. To już jest poza mną. Dla mnie piosenka była wspaniała.

Cała rozmowa poniżej.

Zobacz też, co po ogłoszeniu wyników Eurowizji Junior 2020 powiedziała nam Ala Tracz:

Występ Ali Tracz na Eurwoizji Junior 2020:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj