Strona główna Dom i wnętrze Baterie podtynkowe - kiedy się na nie zdecydować?

Baterie podtynkowe – kiedy się na nie zdecydować?

Nowoczesne łazienki wymagają innowacyjnych rozwiązań, zwłaszcza jeśli wykonane zostały w stylu minimalistycznym. Taka aranżacja wygląda zjawiskowo, jeśli wszystko jest dokładnie przemyślane i idealnie się ze sobą komponuje. Zachowanie harmonii podczas dobierania kolorystyki oraz poszczególnych elementów pozwala podkreślić dobry styl i sprawia, że wnętrze jest miejscem relaksu i wprowadza w dobry nastrój. Każdy szczegół ma znaczenie — nie tylko kolor płytek, ale również wygląd baterii podtynkowych, a nawet kształt umywalki.

Armatura do minimalistycznych łazienek

W łazienkach, które zostały urządzone w stylu minimalistycznym, stosuje się ograniczoną ilość elementów. Stawia się na stonowaną kolorystykę, a pomieszczenie powinno być przestronne, przy tym nastrojowe. Do takich łazienek polecana jest szczególnie bateria podtynkowa. Produkt montuje się w ścianie. Takie rozwiązanie pomaga zminimalizować ilość wystających elementów. Dużą zaletą baterii jest estetyka wykonania, ograniczenie przestrzeni, którą zajmuje montaż oraz możliwość dobrania rodzaju baterii do wnętrza. Nowoczesne baterie mają możliwość ustawienia temperatury, co wpływa na komfort ich użytkowania oraz na bezpieczeństwo.

Minimalistyczna bateria podtynkowa ogranicza również ilość czasu, który trzeba spędzić na sprzątaniu łazienki. Nowoczesne baterie są bardzo łatwe do doczyszczenia. Na specjalnych powłokach nie osiada się kamień, wystarczy przetrzeć produkt gąbeczką. Malowane proszkowo baterie są odporne na zarysowania, wyglądają estetycznie nawet przez wiele lat od ich zamontowania.

Jak dobrać baterię podtynkową do łazienki?

Bateria powinna pasować do wnętrza, do tego musi być solidna, estetyczna oraz trwała. Dodatkowe funkcje, takie jak termostat, stanowią dodatkowe walory baterii podtynkowej. Termostat pozwoli ograniczyć zużycie energii potrzebnej do ogrzania wody, ale też zabezpieczy młodszych domowników przed poparzeniem. Baterie mogą być wykonane z różnego rodzaju materiałów — zazwyczaj do wyboru są produkty zrobione ze stali nierdzewnej. Ten materiał idealnie sprawdza się w łazienkach, jest wytrzymały i łatwy do utrzymania w czystości.

Stal pokrywa się specjalną powłoką o różnym kolorze. Złota lub miedziana bateria podtynkowa bardzo dobrze prezentuje się we wnętrzach nowoczesnych, jak i również w tych urządzonych w stylu glamour. Czarne, białe lub srebrne baterie są często wybierane do łazienek klasycznych. Matowa czerń doskonale wygląda w przestronnych, industrialnych łazienkach. Podczas wyboru baterii warto zwrócić uwagę na gwarancję producenta, niektóre produkty mają wieloletni okres gwarancji, co świadczy o ich trwałości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here