Cezary Pazura

Kto ma szansę zostać następcą Cezarego Pazury i powtórzyć jego sukces? O to zapytała reporterka Jastrząb Post. Lista osiągnięć aktora robi wrażenie.

Cezary Pazura, zanim wybrał się na studia aktorskie, ukończył szkołę muzyczną w klasie klarnetu i fortepianu. Dopiero później postanowił zdawać do Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej im. Leona Schillera w Łodzi. Za pierwszym razem mu się nie powiodło, ale druga próba była już udana. Ukończył ją w 1986 roku.

Pierwsze role legendy polskiego kina były epizodyczne i niewiele znaczące w porównaniu z tymi, które gra obecnie. Przełomom w karierze Pazury była kreacja w Krollu Władysława Pasikowskiego. Cezary z dnia na dzień stał się gwiazdą. Producenci zaczęli walić drzwiami i oknami z ofertami współpracy. Na fali popularności zagrał w Killerze, co tylko ugruntowało jego pozycję w branży.

Cezary Pazura o swoim następcy. Kto ma szansę odnieść znaczący sukces?

Pazura ma na swoim koncie 7 prestiżowych nagród, w tym Złotą Kaczkę, 2 Złote Lwy i 4 TeleKamery (3 dla aktora i 1 dla osobowości telewizyjnej). Czy wśród młodej gwardii aktorów jest ktoś, kto może powtórzyć jego sukces? O to Cezarego zapytała reporterka Jastrząb Post. Okazuje się, że na polskiej scenie filmowej nie brakuje potencjalnych następców 58-latka.

Gwiazdor zdradził, że przebiją się młodzi artyści, którzy mają charyzmę i talent. Nie wskazał żadnych konkretnych nazwisk:

Samych następców widzę. To są młodzi ludzie, którzy mają osobowość. Oni nie muszą naśladować ani Pazury, ani Lindy, żeby tworzyć swoje światy. Myśmy też się na nikim konkretnie nie wzorowali. Może na jakichś amerykańskich aktorach.

Kogo obserwował Cezary? Kto inspirował go, gdy stawiał pierwsze kroki w zawodzie?

Ja patrzyłem na Roberta De Niro, na Dustina Hoffmana, ale raczej na ich dorobek, niż na ich sposób grania czy osobowość. Każdy musi znaleźć siebie w tym wszystkim. Swoje miejsce dla siebie. Tych młodych aktorów jest sporo. Fajnych, utalentowanych, ładnych.

Cała rozmowa poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj