Spakowanie bagażu jest bardzo ważną sprawą podczas organizacji każdego rodzaju podróży. Podczas krótszych wycieczek organizacja tej kwestii jest mniej skomplikowana. W przypadku podróży dalszych i dłużej trwających odpowiedni bagaż daje poczucie bezpieczeństwa i zapewnia dobrą organizację.

W liniach lotniczych obowiązują różne limity bagażu. Na rynku można  znaleźć dwa rodzaje walizek – a więc bagaż podręczny i rejestrowany. Mały bagaż w samolocie znajduje się pod siedzeniem bądź też w luku bagażowym, umieszczonym nad głową podróżującej osoby. Z kolei bagaż rejestrowany przechodzi wiele procedur, podczas lotu i wyładunku. Może więc ulec niekiedy uszkodzeniu. W związku z tym eksperci z dziedziny lotnictwa często upominają pasażerów, by walizki były wykonane z grubych oraz wytrzymałych materiałów. Przed planowaniem podróży warto więc zwrócić uwagę na wagę walizki, ale także na materiał jej wykonania oraz dodatkowe akcesoria typu uchwyty czy kółka.

Wymiary

Wymiary walizki do samolotu są określane przez każdą linie lotniczą, tuż przed zakupem biletu. Jeżeli wysokość bądź szerokość zostanie przekroczona można zapłacić dość wysoką opłatę dodatkową bądź też bagaż może zostać cofnięty. Istotne są również kilogramy walizki. Czasem aby utrzymać się w  limicie ustalonym przez przewoźnika należy pozbyć się jakiegoś przedmiotu z walizki.

Materiał wykonania

Producenci walizek zalecają najczęściej materiały syntetyczne, a więc np. włókna poliestrowe, poliwęglan czy włókno szklane. Wśród walizek można rozróżnić trzy zasadnicze ich rodzaje, a więc walizki twarde, miękkie i półtwarde.

Walizki twarde są bardzo wytrzymałe na wszelkie mechaniczne uszkodzenia, pęknięcia. Są również odporne na zalanie. Często jednak ich kształt nie pasuje do bagażnika, zaś wgniecenia które mogą powstać na skutek wpychania są bardzo trudne do naprawy.

Walizki miękkie są mniej odporne na uszkodzenia, ale są tanie i bardzo elastyczne, co wpływa że można do nich zmieścić dużo rzeczy.

Walizki półtwarde zaś są rozwiązaniem pośrednim i idealnym wyjściem dla osób podróżujących nieczęsto, ale i np. nie jeden raz w roku.

Wyposażenie

Wybierając walizkę należy zwracać uwagę na takie sprawy jak materiał i wytrzymałość uchwytów oraz zabezpieczenia, chroniące bagaż np. przed kradzieżą. Istotna sprawą jest także to czy walizka posiada kółka, znacznie ułatwiające jej transport. Warto również zerknąć na ilość i funkcjonalność kieszeni w walizce. Wszystko jest jednak zależne od osobistych preferencji i potrzeb danego użytkownika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj