Co to jest Smart TV, czyli o interaktywnym telewizorze

Kiedyś nikomu nie przyszłoby do głowy, że telewizor z internetem staną się naszą codziennością. Aktualnie, decydując się na zakup nowego urządzenia, uzyskujemy telewizor z szeregiem udogodnień, do których można zaliczyć dostęp do przeróżnych aplikacji właśnie dzięki możliwości łatwego podłączenia telewizora do internetu. Jednak jak to wszystko się zaczęło? Pierwszą firmą, która podjęła tak nowatorskie działanie był Samsung. Dowiedz się, co to jest Smart TV oraz dlaczego warto zdecydować się na interaktywny telewizor.

Słowem wstępu: co to jest Smart TV?

Korzystanie z telewizji to rozrywka lubiana przez wiele osób. Jednak dzięki funkcjom Smart w telewizorze przechodzi ona na zupełnie inny poziom. Wyobraź sobie, że nie musisz czekać na kolejny odcinek ulubionego serialu lub martwić się, że nie zdążysz obejrzeć go w czasie jego emisji. Dzięki interaktywnemu telewizorowi i dostępowi do internetu możesz korzystać z ulubionych platform streamingowych w najlepszym dla siebie czasie. To tylko jedna z wielu zalet, jaką oferuje Samsung Smart TV.

Smart TV to po prostu telewizor podłączony do internetu, z dostępem do różnych aplikacji i jednocześnie mogący współpracować z innymi urządzeniami jak głośniki, sprzęt AGD czy Twój Smartfon. Firma Samsung jest tutaj zdecydowanym pionierem i od 17 lat cieszy się zaufaniem użytkowników swoich telewizorów. Swoim użytkownikom oferuje prawie 500 aplikacji, z czego część jest polskojęzyczna. Oglądanie telewizji przez internet, tworzenie własnej ramówki czy możliwość gry bez konieczności podłączania konsoli sprawiają, że coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie. Nad wszystkim czuwa wysokiej klasy system TIZEN, dzięki czemu dostępne aplikacje działają na najwyższym poziomie.

Interaktywny telewizor Smart TV – komfort dla Twoich oczu

Uwielbiasz oglądać seriale? Binge-watching to popularna forma rozrywki, szczególnie jeśli wciągnie nas nowy serial. Niestety, długie wpatrywanie się w ekran telewizora potrafi spowodować dyskomfort i zmęczenie oczu. 

W przypadku interaktywnych telewizorów Samsung możemy liczyć na tryb Komfort dla Oczu. Dzięki niemu uzyskujemy optymalne wrażenia wizualne, nie męcząc przy tym aż tak wzroku. Tryb automatycznie bilansuje ekspozycję na światło oraz temperaturę barwową. Dzięki temu bardzo dobrze oddaje własności naturalnego światła zewnętrznego. Samsung wychodzi także naprzeciw osobom słabowidzącym dzięki technologii Relumino. Tryb przy wykorzystaniu sztucznej inteligencji podkreśla kontury oraz poprawia kontrast, dzięki czemu obraz jest łatwiejszy w odbiorze.

Telewizor z internetem i zarządzanie Twoim domem

W przypadku Smart TV warto wspomnieć również o praktycznej aplikacji SmartThings. Pozwala ona na wygodne łączenie urządzeń, dzięki czemu w komfortowych warunkach możesz pracować z domu. Jednocześnie umożliwia inteligentne zarządzanie swoim domem za pomocą telewizora. 

Tekst przygotowano w ramach płatnej współpracy z Samsung Electronics Polska

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj