Ala Tracz, Viki Gabor, Roksana Węgiel

Ala Tracz zakończyła rywalizację w Eurowizji Junior 2020 na 9. miejscu. Tuż przed wejściem na scenę spotkała się z poprzednimi reprezentantkami Polski, którym udało się wygrać show. Co radziły jej Viki Gabor i Roksana Węgiel? Jak zareagowały na wyniki? O to zapytała reporterka Jastrząb Post.

Eurowizja Junior 2020 dobiegła końca. Konkurs wygrała Valentina z Francji, której piosenka J’imagine zajęła 1. miejsce po zsumowaniu punktów od jurorów i widzów (dostała łącznie 200 pkt, w tym 1 od polskiego jury). Nasza reprezentantka, 10-letnia Ala Tracz, zajęła dopiero 9. miejsce. Szok był tym większy, że wielu speców od Eurowizji stawiało ją na pozycji potencjalnego zwycięzcy. Od tygodni można było przeczytać na łamach prasy, że Polska idzie po trzecie z rzędu trofeum.

Co Viki Gabor i Roksana Węgiel radziły Ali Tracz przed Eurowizją Junior 2020?

O tym, jak wygrać Eurowizję Junior doradzały Ali poprzednie reprezentantki Polski. Roksana Węgiel i Viki Gabor doskonale wiedzą, co zrobić, by wkupić się w łaski zagranicznej publiczności. Okazuje się, że przepis na zwycięstwo w ich przypadku był bardzo prosty.

Ala Tracz zdradziła reporterce Jastrząb Post, co usłyszała od polskich zwyciężczyń Eurowizji Junior na chwilę przed konkursem:

Mówiły, żeby się nie stresowała i żeby być sobą.

Po zakończeniu Eurowizji Junior Ala otrzymała gratulacje od obecnych w studiu Viki i Roxie. Nasza gwiazda była jedyną reprezentantką, która miała okazję uczestniczyć w show na miejscu – w warszawskim studiu TVP. Jaka była reakcja Gabor i Węgiel?

Bardzo mi gratulowały. Trzymały kciuki.

Ala nie ukrywa, że marzy się jej trio ze swoimi poprzedniczkami.

Ja bym bardzo chciała.

Viki i Roksana podczas tegorocznej Eurowizji Junior udowodniły, że doskonale radzą sobie na scenie nie tylko w duecie, ale także z trzecim artystą u boku. Podczas finału konkursu, w trakcie czasu poświęconemu na głosowanie, mogliśmy usłyszeć nową, wyjątkową wersję Arcade. Gabor i Węgiel połączyły siły z Duncanem Laurence’em, zwycięzcą Eurowizji 2019. Wyjątkowy występ możecie obejrzeć poniżej.

Ala Tracz komentuje wyniki Eurowizji Junior 2020 i piosenkę Francji:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj