Córka Jacka Kurskiego

Córka Jacka Kurskiego, Anna Klara Teodora, przyjęła chrzest święty w Częstochowie. Mamy zdjęcia z uroczystości. Zobaczcie.

Jacek i Joanna Kurscy pod koniec marca zostali rodzicami. Powitali na świecie Annę Klarę Teodorę. Dziewczynka urodziła się w Centralnym Szpitalu Klinicznym MSWiA w Warszawie, o czym prezes TVP poinformował w jednym z wpisów na Twitterze. Podziękował też personelowi placówki:

Anna Klara Teodora jest już z nami na świecie (53 cm, 3,58 kg, 10 pkt, CSK MSWiA – z serca dziękujemy lekarzom i personelowi)
Dziękujemy Bogu. Jezusowi Miłosiernemu. Łagiewnikom. Nasza córka urodziła się w Święto Zwiastowania Pańskiego. W dzień świętości życia. Joanna i Jacek.

Jacek Kurski osobiście odebrał żonę i córkę ze szpitala. Był bardzo wzruszony. Tylko u nas zobaczycie wideo z tego momentu.

Córka Jacka Kurskiego przyjęła chrzest święty

Mała księżniczka – tak można powiedzieć o córce Joanny i Jacka Kurskich. Trzymiesięczna Ania przyjęła dziś chrzest święty w Częstochowie i otrzymała trzy imiona: Anna, Klara i Teodora. Imię Anna nosiła mama Jacka Kurskiego – sanitariuszka z Powstania Warszawskiego, działaczka Solidarności, sędzia i senator RP, Klara to jej siostra, a Teodora to ich mama. Wszystkie trzy mieszkały przed II wojną światową w uroczym dworze w Koszyłowcach koło Kamienia Podolskiego. Dziś to tereny Ukrainy, dworu już nie ma, ale została rodzinna mogiła na cmentarzu, którą odwiedza Kurski z rodziną.

Gdy moja mama trafiła do szpitala, Joanna była przy mnie. Miałem poczucie, że Bóg jedną ukochaną kobietę mi zabiera, a drugą daje. Tak zresztą widziała to moja mama w naszej ostatniej rozmowie. Dlatego jestem szczęśliwy, że sama Joanna zaproponowała, by nasza córka miała na imię Anna po mamie – mówił kilka miesięcy temu Jacek Kurski.

Kurscy wiedzą, że ostatnio panuje moda na to, by pomijać sakramenty święte, ale oni robią odwrotnie. Ślub kościelny też był dla nich bardzo ważny.

Anna Klara Teodora przyjęła sakrament chrztu w Domu Arcybiskupim w Częstochowie, udzielił go arcybiskup Wacław Depo – przyjaciel rodziny. Uroczystość była bardzo kameralna, zaproszono tylko dzieci Kurskich, rodziców chrzestnych i garstkę przyjaciół. Tuż po mszy i chrzcie, wszyscy udali się na Jasną Górę, gdzie przed obrazem Matki Boskiej Częstochowskiej dokonali aktu zawierzenia Maryi swojej córki i całej rodziny.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj