O zapachu można mówić godzinami, a spędzone na omawianiu tematu minuty i tak nie pozwolą wyczerpać wszystkich jego wątków. Zapach towarzyszy nam od urodzenia, kiedy najbliższa rodzina i otoczenie zachwycają się wonią niemowlaka, przez całą dorosłość aż do późnej starości. Choć początkowo nie przykładamy do niego wielkiej wagi, z czasem uświadamiamy sobie wartość perfum. Niepozorna mgiełka zapachowa może kusić, orzeźwiać, przyciągać bądź odrzucać (w przypadku bardzo złego gustu). W powszechnej opinii krąży przekonanie, że obdarowywanie się perfumami nie należy do najlepszych pomysłów. Dlaczego właściwie nie? Jeśli znamy upodobania drugiej osoby lub dokonujemy wyboru z pieczołowitością i w odniesieniu do potrzeb adresata prezentu, nic negatywnego nie powinno się wydarzyć. Zatem, wszystkie ręce na pokład i zastanówmy się, jakie perfumy wybrać na prezent.

Od czego zacząć?

Jeśli nie masz pojęcia, w jaki sposób rozpocząć wybór zapachowego podarunku dla mamy, siostry lub koleżanki, najprostszym sposobem jest przyjrzenie się damskiej toaletce. Wystarczy zaobserwować, jakie perfumy damskie używane są przez tę konkretną osobę, a następnie zakupić kolejny flakonik lub dokonać wyboru takiej kompozycji zapachowej, która odpowiada albo zbliżona jest do aktualnie wykorzystywanej. Czy to nie proste? Nie zawsze jednak pojawia się taka możliwość. Nie warto wtedy załamywać rąk, tylko zdecydować się na jedną z kilku opcji.

Zasada uniwersalności

W większości przypadków sprawdza się reguła, że kobiety preferują delikatne kwiatowe zapachy. Nawet jeśli nie jest to pierwszy typ jakiejś osoby, to neutralność zapachu pozwala na jego aprobatę i najczęściej cieszy osobę obdarowaną. Zawsze lepiej jest zaryzykować z uniwersalnym zapachem niż specyficzną wonią o intensywnym aromacie piżma, wybieraną przez wąską grupę osób.

Spersonalizowane perfumy damskie

Perfumy można także dobierać ze względu na konkretne cechy lub cele danej kobiety. Mieszanki zapachowe posiadają często jeden lub kilka podstawowych składników, na bazie których powstaje cały zapach. Biorąc pod uwagę znaczenie poszczególnych woni, róża przeznaczona jest dla romantyczek lub mocno sensualnych pań z potrzebą uwodzenia mężczyzn. Jaśmin podobnie odgrywa kluczową rolę w uwodzeniu płci przeciwnej, dodatkowo silnie akcentuje żywiołowość, radość oraz kobiecą seksualność. W tym kokieteryjnym trio nie może zabraknąć wanilii, która wykazuje ponadto właściwości harmonizujące oraz rozgrzewające.
Szczegółowa oferta perfum, idealnych na prezent, znajduje się pod poniższym linkiem: https://perfumy.pl/pol_m_Perfumy-damskie-151.html

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here