Kosmetyki naturalne to doskonałe produkty, których składniki mają pochodzenie wyłącznie ekologiczne. Tym samym są to wyselekcjonowane produkty pozyskiwane z upraw certyfikowanych oraz sprawdzonych plantacji. Nierzadko pozyskiwane są one także z rosnących dziko roślin. Co jeszcze szczególnego mają w sobie kosmetyki naturalne? Dlaczego cieszą się tak ogromną popularnością?

Co zawierają kosmetyki naturalne?

Najczęściej w składzie kosmetyków naturalnych znaleźć można szereg naturalnych surowców, do których zalicza się między innymi:

 • tłuszcze
 • woski
 • oleje roślinne
 • wyciągi z nektaru kwiatów oraz ziół
 • olejki eteryczne
 • sole mineralne
 • naturalne barwniki
 • emolienty
 • naturalne emulgatory
 • konserwanty, które są jednak naturalne zaś ich odpowiedniki można odnaleźć w postaci chemicznej.

Ponadto podczas produkcji naturalnych kosmetyków szeroko wykorzystywane są również składniki o pochodzeniu zwierzęcym. Jednakże pozyskiwane są one tylko z żywych zwierząt, zaś zalicza się do nich między innymi lanolinę, mleczko pszczele, wosk pszczeli, mleko oraz pochodne. Dodatkowo w kosmetykach naturalnych dopuszczane są także barwniki, jednakże tylko te, które mają naturalne pochodzenie. Nie mogą być one ponadto perfumowane w sposób sztuczny. W przypadku kosmetyków sztucznych zakazany jest również stosowanie takich surowców i jak:

 • parabeny
 • aromaty i barwniki syntetyczne
 • silikony
 • pochodne ropy naftowej takie jak parafina, wazelina, olej mineralny
 • konserwanty które nie są identyczne z naturalnymi.

Oznacza to, że kosmetyki naturalne muszą bazować wypełni na produktach pochodzących z natury. Tym samym warto zwracać uwagę na informacje zawarte na opakowaniach kosmetyków naturalnych kropka one także powinny być wykonane z surowców podlegających biodegradacji i, a także z surowców wtórnych. Co więcej warto zwrócić uwagę na to, że kosmetyki pochodzenia naturalnego muszą być pakowane w sposób ekonomiczny i oszczędny. Ogranicza się w ten sposób wykorzystanie dużej ilości folii, czy też zbędnych kartonów zewnętrznych

Powody, dla których warto stosować kosmetyki naturalne

Sprawdzony sklep z kosmetykami naturalnymi najwyższej jakości gwarantuje udane zakupy. Dodatkowo wykorzystując produkty z sklepu z kosmetykami naturalnymi można ograniczyć liczbę wykorzystywanych opakowań, a także korzystnie wpływać na stan środowiska naturalnego oraz zachowanie biologicznej różnorodności. Co więcej kosmetyki naturalne znacznie wyróżniają się na tle pozostałych dostępnych na rynku produktów.

Przede wszystkim charakteryzują się one nieskazitelnym i jasnym składem. Znaczy to, że w czasie ich produkcji nie stosowano szkodliwych substancji ani środków, które mogłyby mieć negatywny wpływ na stan i kondycję skóry. Tym samym nieustannie wzrasta Trend zgodnego życia z naturą. Co więcej klientów wybiera kosmetyki naturalny, aby dzięki temu świadomie realizować pielęgnację swojej skóry. Kosmetyki pochodzące z natury dostosowane są do każdego rodzaju cery. Może być to zarówno cera sucha, mieszana, lecz również tłuste, problematyczna jak i trądzikowa. Dodatkowo naturalne kosmetyki stosują z sukcesem również osoby, w którym borykają się z różnego rodzaju alergiami, a także nadwrażliwością na niektóre składniki czy też produkty drogeryjne.

Co więcej bardzo często sztuczny i chemiczny skład niektórych produktów drogeryjnych sprawia, że skóra staje się jeszcze bardziej wrażliwa, pojawia się problem atopowego zapalenia skóry, a także liczne podrażnienia czy też zaczerwienienia. Niskiej jakości kosmetyki mogą powodować niekorzystne reakcje, a także wysypki czy też trwałe uczulenia. Dlatego też warto wybierać kosmetyki naturalne, które nie posiadają w swoim składzie alergenów i nie prowadzą do reakcji uczuleniowych. Są one także korzystne dla układu odpornościowego, gdyż nie zawierają substancji, które mogłyby być szkodliwe. Większość kosmetyków naturalnych jest hipoalergiczny oraz bezzapachowa. Dlatego też są te produkty dedykowane kobietom w ciąży, a także matkom karmiącym. Świetnie Sprawdzają się również w przypadku cery młodzieńczej, która charakteryzuje się problemami skórnymi w związku z burzą hormonalną.

Gdzie można kupić naturalne kosmetyki?

Naturalne kosmetyki warto kupować tego od sprawdzonych producentów, a także ze sklepów, które w sposób uczciwy i rzetelny przedstawiają skład swoich produktów. Dodatkowo warto korzystać z próbek kosmetyków naturalnych, aby przed zakupem większej ilości przekonać się co do ich składu, zastosowania, a także jakości. Naturalne kosmetyki można kupować zarówno w sklepach stacjonarnych jak i w sklepach internetowych i to w bardzo atrakcyjnych cenach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj