Czym kierować się przy zakupie magnezu?

Magnez to pierwiastek, który jest potrzebny do prawidłowego funkcjonowania ośrodkowego układu nerwowego i mięśni. To jednak nie koniec, bo spełnia również inne ważne funkcje w organizmie. W związku z tym powinieneś zadbać, aby pokryć zapotrzebowanie na ten cenny pierwiastek. Pomoże Ci w tym urozmaicony jadłospis, a także magnez!

Jakie są najczęstsze objawy niedoboru magnezu?

Po czym poznasz, że brakuje Ci magnezu? Niedobór tego składnika objawia się m.in.:

  • drganiem powiek,

  • zaburzeniami snu,

  • bólem głowy,

  • drętwieniem i mrowieniem rąk oraz nóg,

  • osłabieniem.

Najlepszy magnez, czyli jaki?

Jak spośród wielu suplementów diety wybrać najlepszy magnez? Po pierwsze zwróć uwagę na skład. Najlepiej przyswaja się magnez ze związków organicznych – jednym z nich jest cytrynian magnezu. Z kolei chlorek, węglan i tlenek zaliczają się do postaci nieorganicznych, które charakteryzują się gorszą przyswajalnością.

Po drugie sprawdź, czy oprócz magnezu w suplemencie występuje witamina B6. Jest to ważne ze względu na to, że zwiększa ona wchłanianie magnezu w układzie pokarmowym i ma pozytywny wpływ na transport magnezu do komórek. Ponadto witamina B6 jest niezbędna do prawidłowego funkcjonowania układu nerwowego.

Kiedy sięgnąć po suplement diety z magnezem? Odpowiedź na to pytanie pomoże znaleźć Ci lekarz. Produkty zawierające ten pierwiastek należy stosować, gdy pozostałe przyczyny objawów zostaną wykluczone, a także, gdy nie możesz pokryć zapotrzebowania na magnez poprzez stosowanie urozmaiconej diety.

Warto skonsultować się z lekarzem również w kwestii odpowiedniej dawki magnezu. Zarówno niedobór, jak i nadmiar tego pierwiastka może być szkodliwy. Zbyt duża ilość daje objawy pod postacią np. nudności.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj