Sztuczne rzęsy to świetne rozwiązanie dla zabieganych i zapracowanych kobiet. Wystarczy przeprowadzić sobie zabieg doczepiania i nasze oczy nie potrzebują malowania. Oszczędza to wiele czasu, który o poranku jest bardzo cenny. Wstajesz rano, a twoje rzęsy od razu wyglądają pięknie, naturalnie, jakby były już pomalowane. Jednak, aby przez jak najdłuższy czas cieszyć się takim olśniewającym efektem należy nauczyć się, czym myć sztuczne rzęsy i jak o nie odpowiednio dbać.

Pierwsze 48 godzin po aplikacji jest kluczowe

To właśnie wtedy wiąże się specjalny klej, który mocuje sztuczne rzęsy i niesamowicie łatwo je uszkodzić. W ciągu tych dwóch dób absolutnie nie korzystaj z sauny i nie mocz ich. Nie maluj żadnym tuszem i jak najbardziej ogranicz makijaż oczu, aby nie używać kosmetyków do demakijażu. Po upływie tego czasu również traktuj je z należytą ostrożnością.

Oto kilka ważnych zasad jak pielęgnować sztuczne rzęsy:

  • Nie aplikuj w okolice oczu tłustych substancji – ostrożnie aplikuj swój korektor i podkład, ponieważ właśnie większość tych kosmetyków zawiera substancje oleiste. Nie używaj tłustych kremów pod lub w okolice oczu,
  • Nie używaj zalotki – to bardzo ważne, ponieważ nie chcemy aby nasze rzęsy się ułamały lub zniszczyły,
  • Nie mocz ich – zero nurkowania w wannie czy basenie, uważaj aby woda z prysznica nie zalewała oczu,
  • Nie pocieraj i jak najmniej dotykaj oczu – naraża to je na przedwczesne wypadanie i niszczenie,
  • Unikaj spania z głową w poduszce – pocieranie rzęs o inny materiał może spowodować ich wypadanie lub zniszczenie.

Czym myć sztuczne rzęsy?

Czym myć sztuczne rzęsy?Wiesz już, jak odpowiednio i dobrze pielęgnować sztuczne rzęsy, czas zapoznać się ze sposobami ich mycia. Na rynku kosmetycznym dostępne są różne specjalistyczne preparaty służące myciu sztucznych rzęs. Wskazane jest ich używanie w codziennej pielęgnacji oczu, ale oczywiście wystarczy też przemywanie ich zwykłą wodą. Rób to delikatnie, zachowując przy tym ostrożność, aby nie było jej zbyt dużo. Czym więc myć sztuczne rzęsy, aby jak najdłużej cieszyć się ich pięknem? Do demakijażu oczu możesz użyć normalnego płynu micelarnego, ale koniecznie trzeba zwrócić uwagę na to, aby nie posiadał w swoim składzie substancji oleistych. Nie powinno się do tego używać płatków ani wacików kosmetycznych, a najlepsze są patyczki higieniczne. Zmywanie makijażu powinno odbywać się bardzo ostrożnie, delikatnie, aby nie zaczepiać za bardzo twoich rzęs.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj