Rozstępy są przypadłością, z którą zmagają się zarówno kobiety, jak i mężczyźni. Jednak to płeć żeńska najczęściej decyduje się na wizytę w salonie kosmetycznym, aby je usunąć. Ten artykuł ma nie tylko wyjaśnić, czym dokładnie są rozstępy i z jakich przyczyn powstają, ale oprócz tego zawiera informacje, jak można sobie z nimi radzić i jakie sposoby wykorzystywane są w profesjonalnych salonach kosmetycznych.

Rozstępy – czym są i gdzie najczęściej występują?

By mówić o jakimkolwiek usuwaniu, należy najpierw dokładnie dowiedzieć się, z czym mamy styczność, a więc rozstępy jest to defekt, który swoim wyglądem przypomina bliznę. Mogą występować w różnym zabarwieniu, ponieważ wynika to ze stadium, w jakim się znajdują np.: świeże rozstępy najczęściej są czerwone lub sinoniebieskie – dość często przypominają zwykłe, podłużne siniaki. Natomiast, wraz z upływem czasu stają się one coraz jaśniejsze i takie już zostają. Dla wielu osób stanowią ogromny kompleks, chociaż inni uważają, że dodają im uroku i stanowią pewnego rodzaju pamiątkę np. po porodzie. W okresie letnim gdy nasze ubrania zakrywają zdecydowanie mniej ciała, można z łatwością dostrzec, że rozstępy występują m.in. na:

  • udach,
  • pośladkach,
  • brzuchu,
  • ramionach,
  • biodrach.

Co jest przyczyną powstawania rozstępów?

Nie da się jednoznacznie odpowiedzieć na to pytanie, ponieważ jest to bardzo indywidualna kwestia. W przypadku kobiet w ciąży będących już po porodzie rozstępy pojawiają się głównie na brzuchu w wyniku rozciągnięcia i popękania skóry. Jednak problem ten dotyczy wielu osób, np. tych, które uwielbiają aktywnie spędzać czas na siłowni, dbając o rozbudowanie swojej masy mięśniowej, a także tych, którzy zmagają się z otyłością oraz wahaniem wagi. Co więcej, nawet przyjmowanie leków oraz predyspozycje genetyczne mają w tym przypadku kluczowe znacznie.

Jak usunąć rozstępy?

Domowymi sposobami usunięcie rozstępów jest niemożliwe do osiągnięcia, natomiast inaczej sytuacja wygląda w przypadku zdecydowania się na wizytę w salonie kosmetycznym. Profesjonalne urządzenia do usuwania rozstępów wykorzystują nowoczesne rozwiązania, dzięki czemu już po kilku seriach, a często nawet jednym razie – widoczne są efekty. Świetnie w praktyce sprawdza się sprzęt dostępny na stronie internetowej PCZK – znajdziesz tam m.in.:

  • JULIE®, czyli aparaturę do inteligentnej karboksyterapii, która jest idealnym sposobem na pozbycie się rozstępów, a także wymodelowanie sylwetki;
  • REMFAT® to drugie niezwykle skuteczne urządzenie na rozstępy, które wykorzystuje piezoelektryczną falę dźwiękową, a zabieg wykonywany jest niezwykle precyzyjnie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj