Strona główna Uroda Czym są zabiegi bankietowe? Jakie są najpopularniejsze?

Czym są zabiegi bankietowe? Jakie są najpopularniejsze?

Zabiegi bankietowe to skuteczne, szybkie i bezinwazyjne procedury na twarz, które najczęściej łączą w sobie delikatne działanie oczyszczające i nawilżające. Z reguły wykonywane są przed różnymi ważnymi uroczystościami, czemu zawdzięczają swoją nazwę. Polecane są przede wszystkim osobom, które chcą szybko poprawić wygląd skóry. Zabiegi bankietowe nadają twarzy blasku i niwelują podrażnienia, a także delikatnie redukują zmarszczki. Istnieje wiele procedur tego typu, które różnią się zastosowaniem oraz rodzajem wykorzystywanych technologii.

Zalety zabiegów bankietowych

Zabiegi bankietowe pozwalają na znaczącą poprawę wyglądu skóry szarej, suchej, matowej i zmęczonej. Większość tego rodzaju procedur opiera się na bardzo delikatnych i nieinwazyjnych działaniach, w których wykorzystywane są odpowiednie urządzenia i składniki. W niektórych zabiegach bankietowych dodatkowo stosowany jest masaż skóry, zwykle połączony z aplikacją odżywczego serum i maseczki. Większość stosowanych produktów opiera się na kwasie hialuronowym, kosmetykach z peptydami oraz koktajlach witaminowych. Prawidłowo wykonany zabieg bankietowy pozwala na rozluźnienie mięśni i napięcia twarzy, a także zredukowanie cieni pod oczami, wygładzenie, odżywienie i nawilżenie cery czy wyrównanie kolorytu skóry. Procedury te są nie tylko skuteczne, ale również przyjemne i relaksujące. Większość z nich trwa stosunkowo krótko, około 30-40 minut. Najlepiej wykonywać je na dzień lub dwa przed zaplanowanym wydarzeniem.

Zabieg bankietowy Geneo

W zabiegu bankietowym Geneo zastosowanie znajduje specjalna głowica, która złuszcza naskórek. Odpowiada ona również za powstawanie CO, który przedostaje się do zewnętrznej warstwy skóry, stymuluje krążenie, oraz dotlenia i odżywia tkanki. Za pośrednictwem głowicy rozprowadzany jest specjalny żel, pozwalający na przyspieszenie mikrokrążenia dzięki wyjątkowo sprawnemu wchłanianiu. Dotlenienie Geneo może być realizowane za pomocą preparatu aktywnego o działaniu odmładzającym lub odżywiającym. W obu przypadkach wykorzystywane jest połączenie kwasu hialuronowego, retinolu oraz odpowiednio dobranych olejków naturalnych. Efektem takiego zabiegu bankietowego jest rozjaśnienie, wygładzenie i oczyszczenie skóry, również u osób zmagających się z łuszczycą czy trądzikiem.

Zabieg bankietowy DermaQuest

DermaQuest jest terapeutycznym zabiegiem normalizującym, a konkretnie kompleksowym programem enzymatycznym dla osób o skórze mieszanej i podatnej na przetłuszczenie. Procedura ta polecana jest również w przypadku problemów z zaskórnikami, rozszerzonymi porami, grudkami czy krostkami. DermaQuest określa się mianem zabiegu dyniowego, ponieważ opiera się na zastosowaniu naturalnego miąższu z dyni. Stanowi on doskonałe źródło witamin, w tym witaminy C, B1, B2, B6 czy K. W miąższu dyniowym występują też duże ilości beta-karotenu, który po przeniknięciu przez naskórek ulega przekształceniu w aktywną formę witaminy A. Zabieg ten zmniejsza łojotok, normalizuje wydzielanie sebum i ogranicza zmiany zapalne w bardzo krótkim czasie. Oczyszczanie DermaQuest oferuje obecnie coraz więcej klinik, a jedną z nich jest Anlaya w Warszawie.

Zabieg bankietowy Intraceuticals

Intraceuticals to zabieg bankietowy, który pozwala na naturalne i szybkie wykonanie liftingu skóry. Jego przeprowadzenie wygładza zmarszczki, a także działa nawilżająco i rozświetlająco. W zabiegu tym wykorzystywany jest kwas hialuronowy w postaci niskocząsteczkowej oraz wielkocząsteczkowej. Pierwszy z nich odpowiada za penetrowanie skóry w połączeniu z wodą, a także przeniknięcie do jej głębszych warstw z odpowiednio dobranymi substancjami aktywnymi. Druga odmiana kwasu hialuronowego wiąże wilgoć z otoczenia, dzięki czemu pozwala na utrzymanie nawilżenia skóry osiągniętego za pomocą odmiany niskocząsteczkowej. W zabiegu tym wykorzystywane jest zjawisko infuzji, które pozwala na wprowadzenie substancji aktywnych za pomocą ciśnienia hiperbarycznego oraz czystego tlenu. Nawilżanie Intraceuticals odbywa się za pośrednictwem produktów zawierających nie tylko kwas hialuronowy, ale również silne antyoksydanty oraz kompleksy witamin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here