Urządzenie i wyposażenie łazienki nigdy nie należało do najłatwiejszych zadań. Wynikało to przede wszystkim z tego, że pod uwagę należy wziąć wiele detali i szczegółów, które finalnie wpłyną na efekt końcowy. Okazuje się, że deski sedesowe są najmniej docenianym elementem w łazience i zwykle nikt nie poświęca im zbytniej uwagi. Niemniej jednak to właśnie ich odpowiednie dobranie warunkuje komfortowe korzystanie z toalety, a także finalnie wpływa na względy estetyczne. Zatem na jaką deskę warto się zdecydować?

Jakie są podstawowe różnice między deskami sedesowymi?

Sklepy internetowe np. https://www.strefaluksusu.pl/k1157,lazienka-ceramika-sanitarna-deski-sedesowe.html z armaturą łazienkową mają niezwykle bogaty asortyment. Znajduje to również potwierdzenie w odniesieniu do desek sedesowych. Z pewnością każdy, kto stanął przed koniecznością ich wyboru, zaczął dostrzegać ogromne różnice pomiędzy poszczególnymi modelami. Wobec tego jakie są podstawowe różnice pomiędzy deskami sedesowymi? Otóż zalicza się do nich:

  • rozmiar deski sedesowej, który umożliwia dopasowanie jej do rozmiaru toalety.
  • materiał z którego deska jest zrobiona- to niezwykle ważny aspekt, który koniecznie trzeba uwzględnić podczas wyboru.
  • kolor- to raczej wzgląd czysto estetyczny, jednak dla zapewnienia spójności aranżacji z pewnością jest on niezwykle ważny.
  • kształt- deski sedesowe nie zawsze muszą być owalne czy okrągłe, z roku na rok pojawiają się bowiem coraz ciekawsze konstrukcje
  • dodatkowe funkcje- deski sedesowe mogą być bardziej zaawansowane, niż może się to nam wydawać. Niektóre modele są chociażby wyposażone funkcję wolnego opadania.

Jak wybrać deskę sedesową pod kątem wymiaru?

Deski sedesowe posiadają trzy wymiary, na które koniecznie trzeba zwrócić uwagę. Są to:

  • długość deski- oczywiście mierzona od mocowania
  • rozstaw mocowań
  • szerokość deski

W procesie montażu to rozstaw zawiasów jest najważniejszy, jednak niektóre modele posiadają obecnie możliwość regulacji mocować za pomocą śrub. Jeśli taka regulacja jest pozioma, to konieczne jest dopasowanie deski do szerokości muszli. Z koeli jeśli wybrany model ma regulację poziomą, wówczas deski sedesowe muszą być dopasowane do długości toalety.

Materiały z których wykonane są deski sedesowe

Materiał z którego wykonane są deski sedesowe to równie ważne kryterium wyboru. Głównie zaleca się postawienie na deski sedesowe wykonane z plastików twardych. Wówczas gwarantują one solidność i wytrzymałość. Co więcej będą one odporne na różne pęknięcia czy innego rodzaju uszkodzenia. Deski sedesowe z plastików twardych o wiele łatwiej jest również utrzymać w czystości.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj