Dieta sokowa 7 dniowa jest coraz bardziej popularna. Decydujemy się na nią po to, by oczyścić nasz organizm z toksyn, a przy okazji zrzucić kilka, zbędnych kilogramów. No ale czy taka dieta jest na pewno w pełni bezpieczna dla naszego organizmu? Na to pytanie odpowiadamy w tym artykule.

Dieta sokowa 7 dniowa – na czym polega?

Dieta sokowa 7 dniowa polega na tym, iż przez 7 dni przyjmuje się odpowiednie porcje soków warzywnych i owocowych. Najczęściej jest to sześć porcji w ciągu dnia. Dodatkowo nie spożywa się żadnych stałych substancji. Dieta bazuje tylko i wyłącznie na spożywaniu płynów. Wiele osób zastanawia się, czy w ten sposób nie odczuwa się głodu i czy dieta sokowa jest rzeczywiście „do wytrzymania”. Ci, którzy już przeszli 7-dniową dietę twierdzą, że absolutnie nie odczuwały głodu i soki w zupełności wystarczają „aby przetrwać”. Narzekali na lekki dyskomfort tylko ci, którzy na co dzień spożywali ciężkie, przeważnie mięsne posiłki. Jak powszechnie wiadomo jednak, taka dieta pełna białka nie jest zdrowa dla organizmu i złe nawyki należy korygować.

Kto nie powinien stosować diety?

Dieta sokowa 7 dniowa to duże wyzwanie. Zauważą to przede wszystkim osoby, które nie poddawały się nigdy żadnym głodówkom. Z pewnością będzie ona problematyczna również dla osób, które przywykły do obfitych i raczej ciężkich posiłków. Co do zasady stosowanie tej diety nie ma większych ograniczeń. Powinny na nią uważać tylko trzy kategorie osób. Po pierwsze diety sokowej nie mogą stosować kobiety w ciąży i w okresie laktacji. Po drugie istnieją pewne ograniczenia wiekowe. Nie powinna być ona stosowana bowiem w odniesieniu do dzieci, dorastającej młodzieży, a także osób starszych. Po trzecie natomiast szczególną ostrożność powinny zachować osoby, które intensywnie, profesjonalnie uprawiają sport. Im bowiem szczególnie potrzebne jest białko. Tego składnika brakuje natomiast w diecie sokowej.

Kto może stosować dietę sokową?

Dieta sokowa 7 dniowa może być natomiast stosowana przez osoby, które są zdrowe. Detoks polecany jest przede wszystkim osobom, które często czują się „nadmuchane” i ociężałe. Przyda się również osobom, z różnorodnymi problemami jelitowymi oraz częstymi wzdęciami. Dzięki diecie będzie można oczyścić organizm z zalegających toksyn. Na pewno pozytywny wpływ diety odczują również kobiety w okresie menopauzy i przyjmujące antykoncepcję hormonalną. One bowiem najczęściej mają problem z nadmiarem wody w organizmie. Dieta pozwoli ją usunąć. No i oczywiście dzięki diecie sokowej można pozbyć się kilku, zbędnych kilogramów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj