Obgryzanie paznokci to powszechny nawyk, który rozwija się u wielu dzieci. Mogą to zrobić, ponieważ czują się niespokojni, znudzeni lub sfrustrowani. Obgryzanie paznokci może być również wskaźnikiem niektórych schorzeń, takich jak wżery paznokci i onychoschizia.

Dlaczego dzieci obgryzają paznokcie?

Dzieci obgryzają paznokcie z wielu powodów. Niektóre dzieci obgryzają paznokcie, bo się boją. Niektóre dzieci obgryzają paznokcie, ponieważ są zdenerwowane lub niespokojne. Inni obgryzają paznokcie, aby pomóc im się skupić lub uspokoić. Niektóre dzieci obgryzają paznokcie, ponieważ dzięki temu czują się silniejsze. Niektóre dzieci obgryzają paznokcie, gdy są niespokojne lub zdenerwowane czymś, co dzieje się w ich życiu.

Niektórzy rodzice obawiają się, że obgryzanie paznokci może prowadzić do uszkodzenia skóry, ale część ekspertów twierdzi, że nie jest to szkodliwe, o ile dziecko jest pod nadzorem i nie gryzie ich zbyt mocno.

Jak wspomóc dziecko w zachowaniu higieny jamy ustnej?

Rodzice często mają trudności z utrzymaniem higieny jamy ustnej swoich dzieci bez straszenia ich. Może być trudno wiedzieć, jak pomóc dziecku przestać obgryzać paznokcie, gdy boi się tego, co możesz zrobić.

Kluczem jest zrozumienie podstawowej przyczyny problemu i rozwiązanie go. W takim przypadku Twoje dziecko może się bać tego, co możesz zrobić, jeśli przestanie obgryzać paznokcie. Więc zamiast próbować ich przestraszyć, mówiąc im, że ukarzesz je, jeśli nie przestaną obgryzać paznokci, spróbuj porozmawiać o korzyściach płynących z zaprzestania tej czynności.

Jak powstrzymać dziecko przed obgryzaniem paznokci?

Wiadomo, że niemowlęta mają silną potrzebę obgryzania paznokci. To naturalny instynkt, który odczuwają dzieci. Może to powodować wkładanie palców do ust i żucie ich, powodując ból i dyskomfort.

Aby powstrzymać dziecko przed obgryzaniem paznokci, należy zapewnić mu alternatywną aktywność, która pomoże mu się uspokoić. Możesz również spróbować użyć pilnika do paznokci, aby usunąć wszelkie szorstkie krawędzie paznokci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj