Dlaczego warto przerobić rower na model elektryczny?

Większość z nas z pewnością posiada już rower tradycyjny. Nie da się ukryć, że przejażdżki rowerowe stanowią świetną formę treningu na świeżym powietrzu i sprawiają, że możemy znacznie wyrzeźbić swoje mięśnie. Niemniej jednak coraz popularniejsze stają się rowery elektryczne. Dzięki nim każda przejażdżka wymaga o wiele mniej siły i energii, co szczególnie doceniamy sobie w momencie wyższego podjazdu. Obecnie napęd elektryczny do roweru można kupić we własnym zakresie i podjąć się przeróbki naszego tradycyjnego jednośladu. Jednak dlaczego warto to zrobić?

Napęd elektryczny do roweru – jaki wybrać?

Jeśli podjęliśmy decyzję o tym, że czas zdecydować się na zakup napędu elektrycznego do roweru, to z pewnością zadajemy sobie pytanie, który będzie najlepszy? Otóż okazuje się, że warto postawić na urządzenia centralne. Inne silniki elektryczne mocuje się w korbowym mechanizmie zarówno w kole tylnym oraz w kole przednim. Napęd elektryczny do roweru jest również niezwykle uniwersalny i posiada znacznie wyższy moment obrotowy. Silnik zamontowany w tylnej piaście roweru jest świetnym rozwiązaniem ze względu na jego przyczepność. Z kolei jeśli zdecydujemy się na montaż w przednim kole, wówczas zaoszczędzimy nieco gotówki. Niemniej jednak połączeniem obu tych cech, jest właśnie napęd centralny.

Centralny napęd elektryczny do roweru jest najbardziej wszechstronnym rozwiązaniem jakie istnieje obecnie na rynku. Łączy on w sobie przyczepność napędu tylnego i niskie koszty napędu montowanego w przednim kole. Centralny napęd umożliwi również bezproblemowe wjechanie nawet na najbardziej strome zbocza. Dzieje się tak, że w połączeniu z przerzutką można dostosować moment obrotowy, który z kolei przekazywany jest na tylne koło. Silniki centralne mają również najwyższy moment obrotowe i zapewniają idealne rozłożenie masy. Co więcej konwersja polega jedynie na wymianie korby i suportu na model, który będzie zintegrowany z silnikiem. Wówczas wystarczy podłączyć manetkę, baterię oraz wyświetlacz.

Dlaczego warto przerobić tradycyjny rower na model elektryczny?

Napęd elektryczny do roweru z pewnością ma wiele zalet. Do najważniejszych z nich możemy zaliczyć:

  • przejechanie 100 kilometrów za jedną złotówkę,
  • cichą i niezwykle efektywną pracę,
  • mniejsze wydatki energii, gdyż silnik elektryczny nie wymaga ogromnej siły podczas stromych podjazdów,
  • ekologiczność, gdyż taki sprzęt w dalszym ciągu nie będzie generował spalin.

Rowery z napędem elektrycznym to świetne rozwiązanie do miast, gdzie zależy nam na szybkości i wydajności np. w odniesieniu do dojazdu do pracy.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj