Dominika Gwit padła ofiarą oszustów

Dominika Gwit padła ofiarą oszustwa. Gwiazda podzieliła się swoją historią, którą chce ostrzec innych, zanim padną łupem przestępców. To straszne, co jej się przytrafiło.

Dominika Gwit zyskała popularność dekadę temu, wcielając się w jedną z bohaterek w filmie Galerianki. Potem dostała angaż w kilku serialach, a nawet wzięła udział w castingu do X-Factora. Przesłuchania miały charakter promocyjny, dlatego jej kariera z muzycznym show, mimo pochwał od jurorów, zakończyła się już na pierwszym etapie.

Jako jedna z najbardziej rozpoznawanych postaci w polskim internecie, Dominika często otrzymuje oferty współpracy, które wydają się mocno naciągnięte. Wielokrotnie jej wizerunek został wykorzystany przez manipulatorów oferujących suplementy diety, które rzekomo w tempie błyskawicznym spalają kalorie.

Dominika Gwit padła ofiarą oszusta, podającego się za policję. Bardzo to przeżyła

Ostatnio znów Gwit padła ofiarą  oszustów, którzy chcieli wyłudzić od niej pieniądze. Byli tak bardzo autentycznie, że aktorka zupełnie straciła głowę. W rozmowie z Jastrząb Post podzieliła się swoją historią. W ten sposób chce ostrzec innych:

Zadzwonił do mnie pan podający się za policjanta CBŚ. Podał numer swojej odznaki, powiedział, że właśnie ktoś się wkrada na moje konto, chce ukraść pieniądze. Kazał mi w trakcie połączenia z nim dzwonić na numer 112, tam odebrał inny człowiek, który weryfikował dane tego pierwszego, z powrotem mnie do niego połączył. Jak się z powrotem połączyłam, to powiedział mi, że już potwierdziłam jego tożasmość, więc zaczął mi zadawać pytania o moje konto. Ja na szczęście nie odpowiedziałam na żadne pytanie.

Świadkiem rozmowy był mąż Dominiki, który gdy tylko usłyszał, co się święci, od razu zareagował:

Mąż zaczął machać, że to jest oszustwo. Powiedziałam, mu (oszustowi – przyp. redakcja) że: „Mam się łączyć na *112 w trakcie rozmowy z panem? To dziwne. Ja chcę zadzwonić normalnie na 112 i wtedy niech mnie z panem połączą”. No to się zdenerwował. Ale podobno inne osoby otrzymały groźby karalne. Czytałam o tym dzisiaj w artykule, wypowiadał się rzecznik policji. To są straszne rzeczy. Nie wyobrażam sobie, jakby ten człowiek miał mi jeszcze zacząć grozić. On manipuluje, ja sobie nie wyobrażam, jakby moi bliscy mieli odebrać taki telefon, zwłaszcza starsi ludzie. Bardzo trzeba uważać.

Dominika nie ukrywa, że bardzo to przeżyła:

Ja to bardzo przeżyłam. Nigdy nie miałam takiej sytuacji. Denerwowałam się na siebie przez cały dzień, że się w ogóle wdałam w dyskusję z nim. Nie mogłam sobie tego wybaczyć, jak ja mogłam z nim rozmawiać, przecież to oszust. Jak teraz pomyślę, co on do mnie mówił, to przecież to oszust. Ale wtedy w tamtym momencie, jak on to wszystko wkręca do głowy, mówi takim agresywnym tonem, to jest ciężko zachować zimną krew.

Mieliście kiedyś podobną sytuację?

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj