Co to jest przeziębienie?

Przeziębienie jest najczęstszą infekcją wirusową, która dotyka ludzi na całym świecie. Przeziębienia są zwykle spowodowane przez wirusy rhinovirus i coronavirus, które atakują górne drogi oddechowe. Objawy przeziębienia obejmują katar, ból gardła, kaszel, drapanie w gardle i gorączkę. Chociaż objawy mogą być uciążliwe, zazwyczaj ustępują samoistnie po kilku dniach.

Jeśli masz przeziębienie, istnieje wiele domowych sposobów na łagodzenie objawów. Oto kilka skutecznych metod.

Picie dużej ilości płynów

Picie dużej ilości płynów jest ważne podczas leczenia przeziębienia. Płyny pomagają utrzymać organizm nawodnionym i usuwać toksyny z organizmu. Najlepszymi napojami do picia są czysta woda, herbaty owocowe i ziołowe oraz soki owocowe i warzywne. Unikaj alkoholu i napojów gazowanych, ponieważ mogą one osłabić odporność.

Pij co najmniej 8 szklanek płynów dziennie, aby utrzymać organizm nawodnionym. Możesz również pić gorące napoje, takie jak herbata z miodem lub cytryną, aby pomóc sobie czuć się lepiej.

Utrzymywanie higieny

Utrzymywanie dobrego poziomu higieny jest ważne podczas leczenia przeziemybienia. Mycie rąk często mydłem antybakteryjnym może pomóc zapobiegać rozprzestrzenianiu się infekcji. Utrzymywanie czystości wokół domu może również pomóc w ograniczeniu rozprzestrzeniania się infekcji.

Należy unikać dotykania twarzy bez uprzedniego umycia rak lub stosowania środka dezynfekujacego. Należy również regularnie wietrzyć swoje mieszkanie i unikać kontaktu z osobami chorymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here