Męska elegancja to termin, który przeżywa dziś swego rodzaju renesans. Odkrywamy jego znaczenie na nowo, przy jednoczesnej akceptacji pewnych zmian. Eleganckie męskie ubrania nie muszą iść w parze z klasyką kanonu, ale z pewnością muszą do niego nawiązywać. Istnieje wiele sposobów na to, aby połączyć to, co praktyczne, a nawet sportowe, z tym, czego nie powstydziłby się żaden, także XX-wieczny, dżentelmen. Sprawdzamy, na czym polega elegancka moda męska!

Elegancka moda męska… cały czas się zmienia

Elegancka moda męska kojarzy nam się chyba przede wszystkim z klasyką, która zaczęła kształtować się na przełomie XIX i XX wieku. Myśląc o męskiej elegancji, często odwołujemy się do tego, co stało się kanonem w pod koniec pierwszej połowy poprzedniego wieku – fraki, smokingi, eleganckie marynarki, spodnie chino, sztyblety. Czy się nam to podoba, czy nie, dzisiaj eleganckie ubrania męskie wyglądają nieco inaczej. Przez ostatnie lata możemy dostrzec istnienie pewnych silnych trendów, które zmieniają dotychczasowy sposób patrzenia na modę. Ubrania stają się przede wszystkim bardziej sportowe, praktyczne. Mają dobrze wyglądać, ale jednocześnie świetnie sprawdzać się nie tylko w trakcie wizyty w teatrze, ale na co dzień. Dostrzega się także wpływ minimalizmu, zgodnie z którym odzież zaczyna być pozbawiona pewnych cech wyróżniających. To jednak nie wszystko, gdyż te fasony, które są charakterystyczne fasony dla mody damskiej, zaczynają też przechodzić do mody męskiej – i vice versa.

Niewątpliwą zaletą dzisiejszych czasów jest jednak to, że każdy jest w stanie odnaleźć dokładnie taki ubiór, jaki zechce nosić. Dotyczy to nawet takich sytuacji, kiedy nasze gusta są trochę przeciwstawne dominującym trendom w modzie. Doskonałym przykładem tego jest sklep z elegancką odzieżą męską PewienPan, w którym można sprawdzić, jak wygląda klasyczna elegancka odzież męska – https://pewienpan.pl.

Eleganckie ubrania męskie… czyli jakie? Na czym polega dziś męska elegancja?

Nowoczesna męska elegancja

Nowoczesne rozwiązania charakteryzują się minimalizmem i usportowieniem. Dominują zazwyczaj nieco bardziej miękkie kroje i luźniejsze fasony. Obecna elegancka moda męska na pewno będzie strzałem w dziesiątkę dla każdego, kto ceni sobie atrakcyjny wygląd, ale jednocześnie wszędzie pędzi w pośpiechu. Dlatego wierzchnia elegancka odzież męska często przypomina swoje “lżejsze” odpowiedniki sprzed lat. Przykładowo, marynarki wieczorowe o prostym kroju i relatywnie szerszych kozerkach coraz bardziej zaczynają przypominać sportowe marynarki klubowe. Dominuje lekkość, którą poznać można po parametrach poszczególnych elementów odzieży. Dobrze widać po długości rękawów. Marynarka, która kończy się przed kostką, niegdyś uchodziłaby za całkowicie źle dobraną, jednak obecnie w wersjach letnich jest zupełnie akceptowalna.

Moda męska elegancka kształtowana jest również przez dodatki. Laska i kapelusz to artefakty minionej rzeczywistości, ale szale, elementy biżuterii (sygnety, zegarki), paski do spodnie, krawaty lub muchy wciąż są aktualne. Możemy je znaleźć w tysiącach najrozmaitszych wariantów. Kluczem do sukcesu jest oczywiście znalezienie odpowiedniego sklepu internetowego z elegancką odzieżą męską. Poznamy go między innymi po fasonach prezentowanej odzieży, ale także po jej składzie – wysokojakościowych gatunkach tkanin.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj