Endermologia jako skuteczne narzędzie w redukcji cellulitu

Cellulit dla wielu kobiet stanowi kompleks, którego chcą się jak najszybciej pozbyć. Niestety bywa tak, że mimo usilnych starań – zdrowej, zbilansowanej diety, aktywności fizycznej na skórze pojawi się ten mankament. Warto skorzystać z zabiegu endermologii, by zadbać o lepszy wygląd oraz kondycję skóry. Depilacja laserowa to kolejny zabieg, który poprawia komfort. Gładka, jędrna skóra doda pewności siebie.

Jak powstaje cellulit?

Cellulit powstaje w wyniku nagromadzenia się zbyt dużej ilości wody, bądź tłuszczu pod skórą. Dlatego cellulit można wyodrębnić na dwa rodzaje:

  • cellulit wodny – mimo utrzymywania stałej wagi ciała, on nadal występuje. Wiąże się to z nagromadzeniem się wody w organizmie. Wówczas rozrastają się i nierównomiernie rozmieszczają lipidy pod skórą. 
  • cellulit tłuszczowy – ten rodzaj cellulitu dotyczy tych kobiet, które gwałtownie schudły. Do jego powstania dochodzi wtedy, kiedy rozrosną się komórki tłuszczowe, przez co dojdzie do powstania grudek. 

Cellulit jest dość oporny na aktywność fizyczną oraz odpowiednią dietę. Niestety po pewnym czasie fibroblasty produkują mniej kolagenu, czego wynikiem jest mniejsza elastyczność skóry.Cellulit przez swój wygląd określany jest jako ,,pomarańczowa skórka”, ponieważ jest grudkowaty, pomarszczony.

Endermologia – zabieg podciśnieniowy

Świetnym rozwiązaniem jest skorzystanie z zabiegu, który pomoże zwalczyć problem z cellulitem. Jest nim endermologia – jest to masaż podciśnieniowy. Jeżeli chodzi o najczęstsze występowanie cellulitu są to – uda, brzuch oraz piersi. 

Jest to masaż podciśnieniowy rolkami, wzbogacony o kawitację, ultradźwięki, podczerwień, a także fale radiowe. W wyniku tych działań tkanka pod skórą jest rozgrzewana,a  to prowadzi do zniwelowania problemu z cellulitem, zwiększenia elastyczności skóry oraz nawilżenia.

Specjalistyczny sprzęt może posiadać nawet cztery głowice zabiegowe. Pierwsza z nich jest wykorzystywana do odpowiedniego przygotowania do zabiegu poprzez rozmasowanie skóry. Druga głowica ma rolki i podciśnienie, którą skóra jest masowana. Podczerwień i fale radiowe potęgują efekt. Kolejna głowica może być stosowana do mniejszych partii ciała, np. ramion. Ostatnia głowica jest stworzona do endermologii twarzy, działa to uelastyczniająco.  Oprócz zmniejszenia problemu z cellulitem, endermologia ma także wpływ na lepsze napięcie skóry, wygładzenie, rozluźnienie mięśni, pozbycie się wody oraz toksyn z organizmu oraz usprawnia przepływ limfy.

 Zabieg endermologii to szybsze efekty, skorzystanie z usług profesjonalnego personelu, pracującego na nowoczesnym sprzęcie. Kiedy wybierze się większy pakiet, wówczas zaoszczędzi się pieniądze, warto wziąć to pod uwagę. 

 Depilacja laserowa

Chcąc zadbać o swoją skórę i jej estetyczny wygląd warto także rozważyć opcję, jaką jest depilacja.pl Gładka skóra, kiedy nie trzeba się martwić o zbędne owłosienie. To duża oszczędność czasu, zwłaszcza latem. Za sprawą laseru dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego, dlatego można pozbyć się niechcianego owłosienia raz na zawsze. Kiedy zabieg usuwania zbędnego owłosienia jest wykonywany najnowocześniejszymi sprzętami, wówczas za sprawą chłodzącej głowicy nie trzeba się martwić, że odczuje się ból. Zabieg jest bezpieczny, choć przed realizacją zabiegu warto poznać przeciwwskazania oraz sposób dbania o skórę. Efekty są trwałe, zadowalające. Osoby zmagające się z wrastającymi włoskami, o tym problemie mogą zapomnieć. Wrażliwe skóry, także mogą mieć wykonywaną depilację laserową. Depilacja laserowa to duża wygoda i komfort.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here