Strona główna Styl życia Etui do telefonu - lepiej sprawdzi się silikonowe czy plastikowe?

Etui do telefonu – lepiej sprawdzi się silikonowe czy plastikowe?

Każdy z nas obecnie posiada telefon komórkowy. Oczywiście najczęściej są to markowe smartfony, które nie są dla nas najmniejszym wydatkiem. Mimo wszystko na taki zakup chętnie się decydujemy, gdyż smartfony w obecnych czasach stały się nie tylko narzędziem do komunikacji, ale często także i sprzętem do pracy. Jeśli chcemy, by nasze telefony przetrwały jednak każdy upadek, wówczas konieczne będzie dobranie do nich odpowiedniego etui. Jednak czy lepiej sprawdzą się modele plastikowe, czy może modele silikonowe?

Etui plastikowe – czym ono się wyróżnia?

Plastikowe etui na telefon to dość często wybierany dodatek. Z pewnością na pierwszy rzut oka może nas przekonywać jego solidna konstrukcja. Etui wykonane z plastiku zwykle posiada grube „ścianki”, a także dość ciężko jest je zdjąć z obudowy smartfona. Wydaje się więc, że jest to jedno z najlepszych zabezpieczeń telefonu, które przetrwa upadki nawet z pokaźnej wysokości. W praktyce jednak nie jest to takie oczywiste. Nawet najtwardszy i najbardziej jakościowy plastik jest tworzywem wyjątkowo podatnym na pękanie. Jest to tworzywo o zbitej oraz sztywnej strukturze, które bardzo łatwo można uszkodzić. Pęknięte etui plastikowe będzie posiadało ostre krawędzie, które nie tylko mogą porysować obudowę naszego smartfona, ale mogą nawet nas zranić. Faktem jest, że etui plastikowe zwykle oferuje nam szeroki wybór odnośnie nadrukowanych grafik i kolorów.

Czym charakteryzuje się silikonowe etui na telefon?

Etui silikonowe na telefon to równie popularny gadżet. Nie da się ukryć, że cechuje się on znacznie lepszymi właściwościami i parametrami, niż w przypadku etui plastikowego. Silikon jest tworzywem miękkim i elastycznym, a dodatkowo posiada świetne zdolności amortyzujące. W przypadku upadku nie pęknie, a jednocześnie zminimalizuje wstrząsy jakie mogłyby zostać przeniesione na nasz telefon. Takie etui również dostępne jest w coraz to większej ilości wzorów i kolorów, więc z wyborem nie powinniśmy mieć większego problemu.

Które etui wybrać na telefon – plastikowe czy silikonowe?

Wybór etui na telefon oczywiście zależy głównie od naszych potrzeb oraz preferencji. Niemniej jednak warto mieć na uwadze również parametry etui silikonowego i wykonanego z plastiku. To właśnie te pierwsze modele etui zagwarantują nam znacznie lepszą ochronę naszego sprzętu, a także nie powinniśmy mieć większych problemów z ich założeniem oraz ściągnięciem. Jeśli z kolei zależy nam jedynie na dopasowanym i modnym wyglądzie etui, wówczas możemy rozejrzeć się również za modelami plastikowymi.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here