Alicja Szemplińska, Eurowizja 2021

Eurowizja 2021 już w maju. Wszystko wskazuje na to, że drugą szansę od TVP dostanie Alicja Szemplińska. Tegoroczna reprezentantka Polski zdradziła nam, że ma już pomysł na piosenkę na konkurs.

Gdyby nie pandemia koronawirusa Alicja Szemplińska być może byłaby dzisiaj pierwszą polską zwyciężczynią Eurowizji. Gwiazda miała reprezentować nasz kraj podczas konkursu, który miał odbyć się w Holandii. Na potrzeby wydarzenia przygotowano dla niej piosenkę Empires, z którą wygrała lokalne preselekcje, pokonując w finale Kasię Dereń i Artema z Lake Malawi. Pech jednak chciał, że cała impreza została odwołana.

Eurowizja 2021: Alicja Szemplińska o piosence na konkurs

Wiadomo już, że Polska wystąpi na Eurowizji w 2021 roku, która odbędzie się w Rotterdamie. Większość krajów uczestniczących w konkursie zdecydowała, że ponownie wyśle artystów, którym nie było dane zaśpiewać w tym roku. Czy podobnie będzie w przypadku Alicji Szemplińskiej?

Zwyciężczyni poprzedniej edycji The Voice of Poland zdradziła reporterce Jastrząb Post, Karolinie Motylewskiej, że jeszcze nie może oficjalnie potwierdzić, czy zobaczymy i usłyszymy ją na eurowizyjnej scenie w maju 2021 (Polska wystąpi w drugim półfinale, który zaplanowany jest na 20 maja). Z jej wypowiedzi wynika jednak, że propozycja powrotu na Eurowizję padła i prawdopodobnie została zaakceptowana. Czy to oznacza, że kwestią czasu jest, aż TVP przedstawi Alicję jako reprezentantkę do Rotterdamu?

Informacja ta wciąż jest nieoficjalna. Ale trzymajcie kciuki, ja bardzo bym chciała żeby tak było. Mam nadzieję, że się uda.

Ze względu na surowy regulamin Eurowizji każdy uczestnik będzie musiał przygotować nowy utwór. Producenci show nie zgodzili się, by wokaliści wystartowali z tymi samymi piosenkami co ostatnio:

Pomysłów na piosenki mam mnóstwo. Codziennie milion nowych. Więc z tym problemu nie będzie. Teraz będę czekać na oficjalną decyzję i brać się do pracy, jeśli będzie mi dane.

Komentarz Alicji jest bardzo wymowny. Wszystko wskazuje na to, że występ na Eurowizji nadal przed nią. Trzymamy kciuki.

Alicja Szemplińska – występ z piosenką Empires podczas finału Eurowizji Junior 2020:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj