Alicja Szemplińska, Rafał Brzozowski

Eurowizja 2021. Alicja Szemplińska skomentowała ostatnie doniesienia na temat reprezentanta Polski. W rozmowie z Jastrząb Post oceniła swoje szanse na wyjazd i ewentualny wybór Rafała Brzozowskiego.

Polska jako jeden z ostatnich uczestników ogłosi piosenkę na Eurowizję 2021. 12 marca poznamy nazwisko reprezentanta naszego kraju, który w Rotterdamie zawalczy o awans z drugiego półfinału do finału konkursu. Jeszcze kilka miesięcy temu mówiło się, że TVP da drugą szansę Alicji Szemplińskiej, której rok temu niedane było wystąpić w Rotterdamie ze względu na odwołanie konkursu przez pandemię koronawirusa.

Niedawno pojawiły się jednak plotki, że to nie Alicja ma lecieć do Holandii. Super Express w połowie lutego donosił, że stacja rozpoczęła poszukiwania nowego reprezentanta. Najpierw mówiło się o Cleo, która na profilu Donatana na Facebooku zdementowała ewentualny udział (czytaj więcej). Potem zaczęto wskazywać Rafała Brzozowskiego. Sam zainteresowany nie zaprzeczył spekulacjom, a wręcz podsycał plotki relacją ze studia nagraniowego i zapowiedzią nowego projektu.

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2021 i wyborze Rafała Brzozowskiego

Jak do całej sytuacji odnosi się Alicja Szemplińska? Zwyciężczyni The Voice of Poland w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, że póki co nie dostała żadnej oficjalnej informacji z TVP. Nie wie więc, czy poleci do Rotterdamu czy nie. Co więcej, ma już nawet gotową piosenkę na Eurowizję.

Mówiąc szczerze, ja wciąż nic nie wiem na ten temat. Wciąż czekam na informacje. Przygotowałam piosenkę, ewentualnie eurowizyjną, także wciąż czekam.

W poniedziałek do mediów przedostała się nieoficjalna informacja z TVP, z której wynika, że szanse Rafał Brzozowskiego na udział w międzynarodowym konkursie są coraz większe. Co na to Alicja?

Na pewno trzymałabym kciuki za każdego kandydata. Jeśli to będzie Rafał Brzozowski będę mu kibicować i mam nadzieję, że zajmie jak najwyższe miejsce – powiedziała naszej reporterce.

Alicja jest bardzo wdzięczna fanom za okazane wsparcie. Nie ukrywa jednak, że byłoby jej przykro, gdyby okazało się, że TVP zmieniła plany i zamiast ponownie wysłać ją, wybierze kogoś innego:

Oczywiście byłoby mi przykro, bo jednak to była ta szansa, którą dostałam w tamtym roku. Wiele państw zdecydowało się na tych samych kandydatów. Ale ja przede wszystkim jestem wdzięczna moim wszystkim fanom, którzy mnie tak czynnie wspierają. Dziękuje Wam za hashtag alicjanaeurowizję2021. Powstało trzy tysiące postów pod tym hashtagiem, co jest niesamowicie wzruszające dla mnie i to wsparcie mnie motywuje. Bez względu na to, co by było ja idę dalej w swoją stronę.

Ubiegłoroczna propozycja Alicji Szemplińskiej została wybrana drogą publicznych eliminacji, które odbyły się w ramach programu Szansa na sukces. Utwór, z którym miała reprezentować Polskę w 2020 roku nosi tytuł Empires.

Eurowizyjna piosenka Alicji Szemplińskiej Empires:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj