Edyta Górniak o Eurowizji 2021

Zapytaliśmy Edytę Górniak o polską piosenkę na Eurowizję 2021. Gwiazda już słyszała tegoroczną propozycję. Jak ją ocenia i co sądzi o wyborze Rafała Brzozowskiego na reprezentanta?

Już w piątek, 12 marca, TVP upubliczni nazwisko reprezentanta Polski na Eurowizję 2021. W Pytaniu na śniadanie premierowo usłyszymy utwór, który w Rotterdamie zawalczy najpierw o awans do finału, a potem – miejmy nadzieję – o główną nagrodę.

Oficjalnie wciąż nie wiadomo, kto poleci do Holandii. Za kulisami mówi się, że będzie to Rafał Brzozowski, który z TVP związany jest od lat. Wielu fanów przedsięwzięcia ma jednak nadzieję, że barw narodowych bronić będzie nie gospodarz Jakiej to melodii, a ubiegłoroczna reprezentantka Polski, Alicja Szemplińska, której nie dane było zaśpiewać w hali Ahoy Arena ze względu na anulowanie konkursu przez pandemię koronawirusa.

Jeszcze w poniedziałek Alicja w rozmowie z reporterką Jastrząb Post mówiła, że przygotowała piosenkę na konkurs i czeka na decyzję TVP:

Mówiąc szczerze, ja wciąż nic nie wiem na ten temat. Wciąż czekam na informacje. Przygotowałam piosenkę, ewentualnie eurowizyjną, także wciąż czekam.

Jej szanse na wyjazd maleją z każdym dniem. Stacja milczy, a w sieci pojawiają się kolejne doniesienia potwierdzające spekulacje o udziale Brzozowskiego, który już w 2017 roku prawie reprezentował nasz kraj w Kijowie. W krajowych eliminacjach przegrał tylko z Kasią Moś.

Eurowizja 2021: Edyta Górniak komentuje polską piosenkę i szanse Rafała Brzozowskiego

O tegoroczny konkurs i utwór, jaki powinien wybrzmieć w Rotterdamie, zapytaliśmy Edytę Górniak, która jako jedyna artystka z Polski stanęła na eurowizyjnym podium (2. miejsce w 1994 roku).

Gwiazda w rozmowie z Jastrząb Post zdradziła, że słyszała już piosenkę na Eurowizję 2021. Uważa, że rodzima propozycja, choć nie jest w jej stylu, może spodobać się Europie:

Tak, słyszałam utwór, który ma w tym roku reprezentować Polskę na festiwalu Eurowizji. Nie jest to co prawda utwór w moim stylu, ale jest bardzo komercyjny i może się spodobać – zdradziła nam gwiazda.

Edyta odniosła się również do plotek o wyborze Rafała Brzozowskiego na Eurowizję. Jak ocenia jego szanse?

Słyszałam także, że reprezentantem tegorocznym jest Rafał Brzozowski. Jeśli to prawda, będę trzymała za niego kciuki. Jest to jedna z najmilszych osób w rodzimym show-biznesie, bardzo życzliwa i z bardzo wysoką kulturą – odparła diwa.

Skoro Górniak nie skrytykowała piosenki na Eurowizję 2021, to może nie warto jeszcze przekreślać szans tegorocznego reprezentanta?

Edyta Górniak i Rafał Brzozowski

Edyta Górniak i Rafał Brzozowski

Kiedy odbędzie się Eurowizja 2021?

Finał Eurowizji 2021 odbędzie się w sobotę, 22 maja. Podobnie jak w poprzednich latach, widzowie wcześniej zobaczą dwa półfinały (reprezentant Polski wystąpi w drugim), z których do decydującego etapu awansuje po dziesięć najwyżej ocenionych piosenek. W tym roku zostaną one wyemitowane we wtorek (18.05) i czwartek (20.05).

W najważniejszej części konkursu o Grand Prix i prawo do organizacji przyszłorocznej edycji wydarzenia zawalczy w sumie 26 państw – oprócz finalistów wyłonionych w etapach eliminacyjnych zaprezentują się artyści z krajów, które mają automatycznie zagwarantowane miejsce w finale, tj. Hiszpania, Francja, Niemcy, Wielka Brytania, Włochy i organizator, czyli Holandia.

Polska jest przedostatnim krajem (oprócz Szwecji), która ogłosi nazwisko swojego kandydata.

Alicja Szemplińska o Eurowizji 2021:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj