Rafał Brzozowski o zwycięzcy Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski już 20 maja zaśpiewa w półfinale Eurowizji 2021. Muzyk zaprezentuje swoją piosenkę The Ride. W rozmowie z Jastrząb Post ocenił swój utwór i zdradził, kto jest jego faworytem do zwycięstwa. Na kogo stawia?

Rafał Brzozowski jego tegoroczną polską nadzieją na zwycięstwo na Eurowizji. W tej prestiżowej wokalnej rywalizacji będzie miał bardzo trudne zadanie. Musi bowiem nie tylko zachwycić jury, ale także publiczność z całej Europy i Australii, która 18, 20 i 22 maja – czyli w dniach, w których odbywa się cała impreza – tłumnie zasiądzie przed telewizorami. Wokalne zmagania od kilku dekad cieszą się ogromnym zainteresowaniem, a zwycięzca natychmiast zyskuje status międzynarodowej gwiazdy.

Jak do tej pory największy sukces Polacy osiągnęli, gdy na scenie pojawiła się 21-letnia Edyta Górniak. Minęło już 27 lat od momentu, gdy udało jej się zająć historyczne drugie miejsce.

Rafał Brzozowski typuje zwycięzcę Eurowizji 2021

Rafał Brzozowski na początku marca został przedstawiony jako wykonawca, który został wytypowany przez TVP na reprezentanta Polski. Podczas programu Pytanie na śniadanie premierowo zaprezentowano teledysk do piosenki The Ride, która ma przynieść naszemu kandydatowi jak najwięcej punktów od widzów.

Wiadomo, że Rafał nie tylko zaśpiewa, ale także odtworzy skomplikowaną choreografię. Wokalista ostro trenuje pod okiem Agustina Egurroli, by dorównać zawodowym tancerzom, z którymi zaprezentuje się na scenie. W rozmowie z Jastrząb Post Rafał zdradził, jak ocenia swój utwór.

Gospodarz Jakiej to melodii wymienił wszystkie zalety swojej kompozycji, dzięki którym ma szansę zająć dobre miejsce:

Odzew z innych państw jest bardzo dobry. Ja miałem mnóstwo wywiadów wszyscy mówią, że podoba im się ten utwór i ja się tego trzymam. Myślę, że to jest dobra propozycja, bo jest energetyczna, taneczna, jest powtarzalny refren i jestem zadowolony z tego, że mam taką piosenkę na Eurowizję.

Kto według Rafała najprawdopodobniej wygra Eurowizję 2021?

Moim faworytem jest Szwajcaria. Natomiast chciałbym zobaczyć ten występ na żywo. Bardzo czekam na te występy, bo jednak livowe wykonania są bardzo ważne i one dużo weryfikują. To jest moja ulubiona piosenka na Eurowizję.

W rankingu bukmacherów Szwajcaria zajmuje 3. miejsce, tuż za pierwszą Maltą i drugą Francją. Polska propozycja znajduje się na 38. pozycji na 39.

Cała rozmowa poniżej.

Piosenka reprezentanta Szwajcarii – Gjon’sa Tearsa, Tout l’Univers, na którą stawia Rafał Brzozowski:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj