Prowadzący Eurowizję Junior 2020 o szansach Ali Tracz

Eurowizja Junior już po raz drugi odbędzie się w Polsce. Czy dzięki Ali Tracz po raz kolejny będziemy triumfować? Jej szansę ocenili prowadzący konkurs – Ida Nowakowska, Rafał Brzozowski i Małgorzata Tomaszewska.

Konkurs Eurowizji Junior stał się w naszym kraju bardzo popularny w 2018 roku. To właśnie wtedy historyczne zwycięstwo odniosła Roksana Węgiel. Młoda wokalistka, która wcześniej zwyciężyła w programie The Voice Kids, okazała się bezkonkurencyjna. Dzięki niej Polska rok później została gospodarzem tego ważnego wydarzenia. W 2019 roku reprezentowała nas kolejna zdolna uczestniczka muzycznego show dla dzieci. Viki Gabor powtórzyła wielki sukces Roxie i stanęła na najwyższym stopniu podium.

Eurowizja Junior 2020: Szanse Ali Tracz według prowadzących

Ala Tracz, podobnie jak jej poprzedniczki, brała udział w programie The Voice Kids. Chociaż uroczej 10-latce nie udało się wygrać programu, to dotarła aż do ścisłego finału. Trzeba wspomnieć, że była ona jedną z najmłodszych wokalistek, która zaszła tak daleko. Uznanie publiczności zyskała również w trakcie eliminacji do Eurwoizji Junior, które odbyły się w ostatni weekend września w ramach programu Szansa na sukces.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post prowadzący tegoroczną edycję dziecięcej Eurowizji zdradzili, czy Ala ma szansę powtórzyć wielki sukces swoich poprzedniczek.

Boję się, że to się wydarzy, mamy tyle talentów. Ala jest też niezwykłym zaskoczeniem, jest inna niż Roxie i Viki, które są fenomenalne, ale są takimi małymi kobitkami. A Alicja jest takim prawdziwym, małym dzieciątkiem z wielkim głosem. Za każdym razem jak wychodzi na scenę w tej swojej pełnej świadomości, to jestem pod wrażeniem. Wiem, że to jest młoda artystka, która cały czas jest jeszcze dzieckiem. To jest konkurs dla dzieci. Myślę, że Polska zaskoczy tym wyborem, bo gdzieś pewnie wszyscy spodziewają się młodej dzikuski, a tu jest takie maleństwo. Ale jeśli chodzi o technikę, i o to, jak prowadzi swój wokal, to jest na bardzo zaawansowanym poziomie. Będzie bardzo mocną konkurencją dla innych zawodników i jestem z tego bardzo dumna.

Co na to Rafał Brzozowski?

Również było podobnie po sukcesie Viki Gabor. Jak można drugi raz z rzędu wygrać Eurowizję po sukcesie Roksany Węgiel? A jednak się udało. Więc zawsze nadzieja jest. Świetna propozycja ze strony telewidzów i jurorów „Szansy na Sukces”, ponieważ to telewidzowie i jury wybrali Alicję. Ona jest świetna na scenie, ma 10 lat, ale ma osobowość sceniczną, artystyczną i świetnie śpiewa. 10-latka z piosenką, która jest dobrana dla niej kapitalnie, ponieważ można pokazać jaką ma skalę głosu. Jest to dobra decyzja i może to być też zaskoczeniem. Wydaje mi się, że widzowie mogą ją polubić za tę słodkość. Trzymamy też kciuki, żeby ze zdrówkiem było wszystko dobrze, bo dzisiaj przyszła i powiedziała, że ma lekką chrypę, ale zaśpiewała pięknie.

Małgorzata Tomaszewska:

Ala jest zupełnie inna niż Viki i Roxie. One były takie małe kobietki, ale już kobietki. A Ala ma w sobie taką dziecinność, która jednocześnie jest jej siłą. Nie wyobrażam sobie, że z tak małej dziewczynki wychodzi tak piękny, młody głos. Ma szansę wygrać, ale tak realnie patrząc czy to się zdarzy trzeci raz? Trzymam za nią kciuki.

Cała rozmowa poniżej.

Ala Tracz o przygotowaniach do występu na Eurowizji Junior 2020:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here