Marta Gałuszewska, Eurowizja

Marta Gałuszewska ma na swoim koncie wiele sukcesów, ale do pełni szczęścia brakuje jej w domu trofeum z Eurowizji. Zwyciężczyni The Voice of Poland jest gotowa, by wystąpić na konkursie. O wszystkim opowiedziała reporterce Jastrząb Post.

Tegoroczna edycja Eurowizji została anulowana. Powodem był wybuch pandemii koronawirusa, o którym na początku roku wiedzieliśmy tyle, co nic. Producenci widowiska, po konsultacjach ze Światową Organizacją Zdrowia, podjęli decyzję o przeniesieniu 65. edycji konkursu na 2021 rok. Nie wiadomo jeszcze dokładnie na jakich zasadach się odbędzie, ale pewne jest, że dojdzie do skutku. Wybrano już nawet dni, w których rozegrane zostaną dwa półfinały, a następnie wielki finał – to 18, 20 i 22 maja.

Marta Gałuszewska chce jechać na Eurowizję

Polska potwierdziła swój udział w przyszłorocznej imprezie. Za kulisami plotkuje się, że TVP ponownie wyśle Alicję Szemplińską, która w marcu wygrała publiczne preselekcje. W razie gdyby jednak zdecydowano się na zmianę reprezentanta, to na liście chętnych jest już pierwsze nazwisko.

Marta Gałuszewska w rozmowie z reporterką Jastrząb Post przyznała, że nie tylko chce, ale wręcz marzy o występie na Eurowizji:

Dalej jest to strefie moich marzeń, aby to kiedyś zrobić.

Żeby jednak zgłosić się do eliminacji, potrzebuje dobrej piosenki, która mogłaby porwać zagraniczną publiczność. Wspomniała też o innych czynnikach. Zakładamy, że miała na myśli m.in. budżet na promocję i sam występ, który im bardziej efektowny, tym bardziej kosztowany:

Jak się znajdzie odpowiednia piosenka, bo jednak Eurowizja ma swój specyficzny styl. Wiem, że to wszystko ewoluuje, więc może się okazać, że gdzieś tam mi się uda i wpasuje się w te wszystkie wymogi. Bardzo chętnie. Kiedyś pewnie jeszcze spróbuje. Nie wiem kiedy, bo to wszystko zależy od czasu, od piosenki i od wielu innych czynników, ale bardzo bym chciała.

Chcielibyście zobaczyć Martę na Eurowizji? Warto przypomnieć, że już w 2018 roku walczyła o wyjazd na konkurs. Z piosenką Why Don’t We Go zajęła 5. miejsce w rankingu ogólnym, w tym 3. w głosowaniu publiczności.

Występ Marty Gałuszewskiej na eliminacjach do Eurowizji w 2021 roku:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj