Na rynku fundacji non profit jest jedna szczególna. To Fundacja Dorastaj z Nami, która pomaga niesie pomoc dzieciom bohaterów. Bohaterów nas wszystkich, bo mowa o strażakach, żołnierzach czy policjantach.

Ponad ćwierć tysiąca podopiecznych i ponad 5 milionów złotych wsparcia na rzecz potrzebujących. Fundacja Dorastaj z Nami niesie aktywną pomoc dzieciom bohaterów poległych i rannych na służbie. Dzięki jej wsparciu maluchy i młodzież mają szansę uporać się z traumą związaną ze stratą rodzica, otrzymują też ważną pomoc w edukacji i zdobyciu wykształcenia. Jak można wesprzeć jej działania?

Dzieci bohaterów nie są już same

Są takie zawody, które niosą za sobą niebezpieczeństwo. Ryzyko śmierci lub utraty zdrowia na służbie jest wpisane w zawód funkcjonariuszy mundurowych i ratowników. Prawie wszyscy z n ich mają swoje rodziny, dzieci.  Ze strata rodzica nie mogą sobie jednak poradzić dzieci bohaterów, którzy oddali życie za ojczyznę lub zostali poszkodowani w czasie niesienia pomocy innym. Pomoc dzieciom policjantów, żołnierzy, strażaków i ratowników niesie Fundacja Dorastaj z nami. Organizacja działa od 2010 roku i wciąż rozwija swoje działania pomocowe. Jej opieką objęte są dzieci, młodzież i osoby uczące się do 25 roku życia. Najczęściej są to osoby z niewielkich miejscowości. Pomoc dzieciom fundacja świadczy przy wsparciu każdego z nas. 

Pomoc dzieciom z naszego podatku

Pomoc dzieciom udzielana przez Fundację Dorastaj z Nami wymaga sporych nakładów finansowych. Dlatego organizacja aktywnie zbiera środki na realizację swoich zadań. Wsparcie finansowe może przekazać każdy, kierując jednorazową wpłatę na konto fundacji lub przystępując do misji „Zawsze wierni”, która polega na regularnych comiesięcznych wpłatach. Pomoc dzieciom może też być przekazana w formie odpisu jednego procenta podatki w rocznym rozliczeniu.

Na jaki cel wpłacamy?

Misja Fundacji Dorastaj z nami jest wielokierunkowa. Świadczy ona wsparcie psychologiczne dla dzieci i rodzin zmagających się z traumą po stracie bliskiej osoby. Ważnem elementem działalności fundacji dla dzieci są programy nastawione na wyrównanie szans edukacyjnych podopiecznych. Pomoc dzieciom, to także doradztwo edukacyjne, stypendia oraz finansowane przez fundację korepetycje i zajęcia dodatkowe. Wsparcie trafia też na sfinansowanie szkół i studiów wyższych. Do tego dochodzi szereg różnego rodzaju programów integrujących, aktywizujących i rozwijających zainteresowania dzieci.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj