Mazury to kierunek, który gwarantuje udany weekendowy wyjazd. Warto wybrać się tu nie tylko na weekend we dwoje, ale także z przyjaciółmi i rodziną. Co do zaoferowania pod względem turystycznym ma Giżycko? Gdzie zatrzymać się na Mazurach?

Giżycko to miejscowość położona w samym serce Mazur. Jest także głównym punktem na szlaku Wielkich Jezior Mazurskich. Dlatego też wśród turystów znane jest jako stolica polskiego żeglarstwa. Szukasz miejsca na wyjazd, które ma własny port? Giżycko pochwalić się może miejscem, jakim jest Piękna Góra. Ze względu na swoje położenie pośrodku żeglarskiego szlaku, co roku przyciąga rzesze turystów. Zastanawiasz się, jakie atrakcje ma do zaoferowania Giżycko oraz jego okolice? Przybliżamy największe atuty tego regionu.

Giżycko – atrakcje turystyczne

Żeglarska stolica Polski słynie ze swojego dogodnego położenia między jeziorem Niegocin i Kisajno. Co roku Giżycko chętnie odwiedzają nie tylko fani sportów wodnych, ale też historii. Mazury kojarzą się bowiem także z zamkami krzyżackimi, których tutaj nie brakuje. Jednym z nich jest właśnie Zamek Krzyżacki w Giżycku, który pochwalić się może długą i burzliwą historią. Nie sposób nie wspomnieć również o innej atrakcji miasta, jaką jest twierdza Boyen. Jest to ogromny obiekt, do którego zwiedzania przygotowano kilka ścieżek tematycznych. Na miejscu powstał też amfiteatr, w którym odbywają się liczne wydarzenia kulturalne. To jednak nie koniec atrakcji w Giżycku. Dlatego też zdecydowanie warto spędzić tutaj więcej niż jeden dzień. Tym bardziej że nie brakuje tu świetnych ośrodków wczasowych, a jednym z nich jest Ośrodek wypoczynkowy na Mazurach – Łabędzi Ostrów. Warunki do aktywnego wypoczynku panują tutaj idealne. Czyste plaże dla fanów kąpieli słonecznych, przystań żeglarska i jeziora to tylko niektóre z nich.

Gdzie zatrzymać się na Mazurach?

Mazury to niezwykle malowniczy region Polski. Dostępne tu ośrodki wczasowe zapewniają odpoczynek w ciszy, spokoju i kontakcie z naturą. Warto przy tym zwrócić uwagę na te położone w mniejszych miejscowościach. Ośrodek wypoczynkowy Łabędzi Ostrów znajduje się w miejscowości Piękna Góra. Przez okolice przebiega objęty strefą ciszy teren „Łabędzi szlak”, który wyróżnia się malowniczymi zatokami. Piękna Góra to nie tylko piękne widoki i bliskość jeziora, ale także rozbudowana infrastruktura turystyczna. Całość tworzy niesamowitą atmosferę, która sprzyja aktywnemu wypoczynkowi. W okolicy znajduje się także Kanał Piękna Góra, który łączy ze sobą jezioro Kisajno oraz Tajty. Jest to alternatywa dla kanału Łuczańskiego, z której chętnie korzystają żeglarze. Turystów zainteresowanych zwiedzaniem Mazur z pokładu jachtu jest coraz więcej. Dlatego też w Giżycku powstała rozbudowana baza oferująca wynajem jachtów, często wraz z usługami sternika. Letnie weekendy to czas, który warto wykorzystać na zwiedzanie Mazur. Wybierz nocleg w ośrodku wczasowym Łabędzi Ostrów i korzystaj z uroków lata w Krainie Tysiąca Jezior.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj