Gosia Andrzejewicz, Ala Tracz

Gosia Andrzejewicz oceniła piosenkę Ali Tracz na Eurowizję Junior 2020. Wokalistka ma sporo zastrzeżeń do ostatecznej wersji I’ll be standing i wizerunku 10-latki. Co jej się nie podoba?

Eurowizja Junior już 29 listopada. Wydarzenie ponownie odbędzie się w Polsce, ale tym razem na wyjątkowych zasadach. W przeciwieństwie do poprzednich lat większość wykonawców zaśpiewa w lokalnych studiach, a nagrania ich występów zostaną wysłane do TVP, która wyemituje je w dniu finału. Producenci przekonują, że organizacja zdalnego konkursu była jedną możliwą opcją w czasie pandemii.

Polskę reprezentuje 10-letnia Ala Tracz, dla której na potrzeby konkursu skomponowano utwór I’ll be standing. Piosenka doczekała się dwóch wersji językowych. Podczas show nasza reprezentantka wykona tę z przewagą polskiego tekstu. Według fanów jej szanse na wygraną są całkiem spore. O ostatecznym wyniku zdecydują jurorzy i widzowie, którzy będą mogli wspierać swoich artystów w głosowaniu na stronie Eurowizji Junior (start 27 listopada).

Gosia Andrzejewicz o piosence Ali Tracz na Eurowizję Junior 2020

O ocenę piosenki i umiejętności Ali Tracz pokusiła się Gosia Andrzejewicz, która sama w 2005 roku wystąpiła na Eurowizji. Piosenkarka towarzyszyła na scenie Ivanowi Komarence.

Ja uważam, że do 15 roku życia nie można tak bardzo wpływać na głos. Różnie bywa. Ten głos dojrzewa, nie każdy jest na to gotowy. Oglądałam występ Ali. Mam wrażenie, że ona naprawdę to kocha. I w jej przypadku byłabym w stanie powiedzieć, że ona jest na dobrej drodze. Tutaj czuć, że nie wypychają jej rodzice. Ona ma wielki talent. To jest fantastyczne. Trafiła na bardzo dobrą piosenkę. W tym przypadku uważam, że trzeba kuć żelazo póki gorące. Natomiast jeśli miałabym wykańczające trasy koncertowe, albo ktoś by ją zmuszał, by nagrała płytę, to już jest inny problem. Samo wystąpienie na Eurowizji to jest fantastyczne przeżycie. Niech się dziewczyna cieszy.

Gosia przyznała, że o wiele bardziej do gustu przypadła jej oprawa utworu Ali Tracz z preselekcji, niż ta z wersji studyjnej:

Uwielbiam piosenkę, może nie w tej nowej aranżacji, bo ja widziałam aranżację z którą wystąpiła w Szansie na Sukces i tamta aranżacja mi się spodobała. Ona była wyjątkowa. Teraz mam wrażenie, że to się troszkę zatraciło, ale trzymam kciuki. Ala jest bardzo zdolna, tylko specjaliści od wizerunku nie mogą zepsuć tego jej delikatnego, anielskiego wyglądu. To, co mi się podobało w Szansie na Sukces, to to, że była ubrana w piękną, białą sukienkę. Biel jest piękna i niewinna, miała loczki, fale i to tak urzekało, bo było kontrastem do jej mocnego wokalu. Tutaj mamy delikatnego aniołka, który wydobywa z siebie potężny wokal.

Kolejne prezentacje Ali nie do końca odpowiadały Gosi. Głównie chodzi o aranż i stylizację dziewczynki:

Później jak widziałam wystąpienia, to było dużo nowoczesnych rzeczy, ale niekoniecznie działających na publiczność. Więc ja bym naprawdę radziła wykorzystać to, za co została nagrodzona podczas zwycięskiego występu i po prostu to kontynuować. Założyć jej białą sukieneczkę, zrobić loki. I na pewno nie dawać jej choreografii, to by było najgorsze co może być, bo ona się musi skupić na śpiewaniu. Dla dziewczynki 10-letniej to jest za dużo zadań. Niech ona się skupi, żeby po prostu śpiewać.

Zgadzacie się z Gosią? Poniżej publikujemy obie wersje piosenki na Eurowizję Junior 2020.

Występ Ali Tracz z I’ll be standing na preselekcjach:

I ostateczna wersja piosenki na Eurowizję Junior 2020:

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj