Roksana Węgiel, Ania Karwan

Ania Karwan jest już bardzo doświadczoną artystką. W swojej karierze miała zarówno wzloty, jak i upadki. Jak tłumaczy ostatnie zniknięcie ze sceny Roksany Węgiel?

Roksana Węgiel i Viki Gabor swoją drogę rozpoczynały w programie The Voice Kids. Dla każdej z nich była to furtka otwierająca drzwi do wielkiej kariery. Obie nastolatki reprezentowały nasz kraj w konkursie Eurowizji Junior. Pierwsza była Roksana, która odniosła historyczne wręcz zwycięstwo. Młoda artystka z miejsca zyskała status gwiazdy. Zaczęła grać koncerty, pojawiać się jako gość w różnych programach i wydała płytę, która szybko pokryła się platyną. Dostała nawet nagrodę MTV EMA dla najlepszego polskiego artysty.

Ania Karwan o karierze Roksany Węgiel

Ania Karwan również swoją popularność zawdzięcza programowi The Voice, tyle że w wersji dla dorosłych. Chociaż show TVP nie udało jej się wygrać, to podobnie jak młodziutkiej koleżance po fachu, otworzył on drogę do show-biznesu. Roksana po wygraniu Konkursu Eurowizji Junior miała swoje 5 minut w show-biznesie, a popularności mogła jej pozazdrościć niejedna artystka ze znacznie dłuższym stażem.

Rok później sukces Roxie powtórzyła Viki Gabor, która w opinii wielu przyćmiła swoją poprzedniczkę. Ania Karwan w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradziła, co może być powodem chwilowego zniknięcia Węgiel.

Ja zawsze powtarzam taką rzecz. Wy widzicie w telewizji osoby znane, a jeżeli przestajecie je widzieć, to często myśli się o tym, że ich już nie ma. A to jest nieprawda. Prawdą jest, że my mamy różne etapy. To jest sinusoida. Kariera jest zawsze bardzo dobra, albo bardzo zła. Bardzo zła, albo bardzo dobra. W rozumieniu zła i dobra, oznacza to, że raz będzie trochę więcej, raz trochę mniej. Nigdy nie będzie na stałe ktoś sławny, albo na stałe ktoś bogaty, albo na stałe robiący same hity.

Artystka przyznaje, że ten rok będzie dla niej i jej kolegów z branży wyjątkowo ciężki:

U nas też bywa bardzo dużo kryzysów. Ten kryzys, który trwa w tej chwili przez koronawirusa, to już jest w ogóle taka najtrudniejsza rzecz dla artystów, ponieważ my nie jesteśmy w stanie wyjść do swoich fanów i zaśpiewać koncertów. To, o co ja się zwracam do państwa, to wsparcie i miłość do swoich idoli. Ponieważ my, myślę o najbliższym roku, będziemy mieć duży test do przejścia, czy jako artyści po prostu wytrzymamy.

Trzymamy zatem kciuki za wszystkich artystów.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here