Monique Lehman gwiazda Żony Hollywood

Henryk Jerzy Chmielewski zmarł w wieku 97 lat. Słynny twórca komiksów o Tytusie, Romku i A’Tomku pracował niemal do ostatnich dni. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post córka rysownika wspomina trudny czas po odejściu swojego taty. 

Henryk Jerzy Chmielewski
był kultowym twórcą komiksów o przygodach Tytusa, Romka i A’Tomka. Na przestrzeni lat powstało 31 kolejnych publikacji o losach trójki przyjaciół, a także filmy animowane z ich udziałem. Artysta działał pod pseudonimem Papcio Chmiel, a jego śmierć była wstrząsem dla wielu fanów. Rysownik zmarł 21 stycznia tego roku. Uroczystości pogrzebowe odbyły się na początku lutego.

Henryk Chmielewski mógł liczyć na bardzo wzruszające pożegnanie. Przez kilka dni w sieci pojawiały się piękne słowa i kondolencje od fanów, którzy cały czas wspominali jego twórczość w swoich wpisach. 10 lutego Papcio Chmiel został pochowany na Cmentarzu Bródnowskim. W ostatniej drodze towarzyszyła mu rodzina, przyjaciele, oraz fani. Kondolencje rodzinie złożył także prezydent Andrzej Duda. Niestety ze względu na panujące wówczas obostrzenia związane z pandemią w ostatniej drodze nie towarzyszyły mu tłumy. Sporo osób oglądało jednak transmisję video.

Gwiazda Żon Hollywood Monique Lehman o śmierci Papcia Chmiela

Henryk Chmielewski zmarł w wieku 97 lat. Do ostatnich dni życia pracował. Za kilka dni miał ukazać się jego kolejny album. W uroczystościach pogrzebowych uczestniczyła oczywiście jego córka Monique Lehman, która natychmiast pojawiła się w Polsce.

W 2017 roku wzięła udział w programie Żony Hollywood, w którym pokazywane są kulisy życia Polek, które odniosły sukces w USA.

W rozmowie z reporterką Jastrząb Post malarka zdradziła, jak wspomina ten trudny dla niej czas tuż po śmierci jej ojca.

Musiałam przyjechać do Polski w lutym i pogrzeb odbył się w najzimniejszy dzień roku. Ale teraz przyjechałam i zaprosiliśmy bardzo dużo fanów na cmentarz i obeszliśmy 98 urodziny mojego taty śpiewając mu 100 lat na cmentarzu.

Jakim tatą był Papcio?

To był fantastyczny tata, dlatego, że nie przeszkadzał nam dorastać. Pozwalał mnie i mojemu bratu być sobą.

Byliście fanami komiksów Papcia?

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj