Ranczo

Serial Ranczo emitowany był przez blisko dekadę. Pierwszy odcinek wyświetlono dokładnie 15 lat temu. Jak Bogdan Kalus, Piotr Pręgowski, Grzegorz Wons wspominają swój pierwszy dzień na planie zdjęciowym?

Serial Ranczo jest ponadczasowym hitem, który od początku cieszy się bardzo dużą popularnością wśród widzów Telewizji Polskiej. Produkcja od początku gromadziła przed ekranami telewizorów ponad 3 miliony widzów.

Fani produkcji przez kilka kolejnych lat czekali na kontynuację przygód mieszkańców Wilkowyj. W ostatnim czasie producent zdradził, że przygotowuje dla widzów prawdziwą niespodziankę, w postaci miniserialu oraz filmu, jednak, jak sam przyznał, jeszcze trochę musimy poczekać na pierwszy klaps.

Jak aktorzy wspominają swój pierwszy dzień na planie Rancza?

Początki dla każdego są najgorsze, zwłaszcza w branży filmowej. Producenci przez kilka kolejnych tygodni zgrzytają zębami ze strachu przed tym, że widzowie utracą zainteresowanie nową produkcją, a aktorzy bardzo często muszą pracować na planie zdjęciowym z obcymi im osobami.

O ile w mediach często pojawiają się nowe fakty na temat kontynuacji serialu, o tyle gwiazdy rzadko opowiadają o tym, jak wygląda praca na planie zdjęciowym. Reporterka Jastrząb Post zapytała więc Bogdana Kalusa o to, czy pamięta swój pierwszy dzień na planie serialu Ranczo:

Pamiętam. Bo to w ogóle był pierwszy dzień serialu Ranczo. Serial Ranczo zaczęliśmy kręcić 12 lub 13 lipca 2005 roku i pierwszy dzień zdjęciowy to była ławka, kiedy było jeszcze cieplej niż teraz i my siedzieliśmy w gumofilcach, z których wylewaliśmy pot. Potem wpadliśmy na pomysł, że jednak te gumofilce to nie najlepszy pomysł. I wtedy nasza czwórka czyli św.p Leon Niemczyk, Piotrek Pręgowski, Sylwek Maciejewski i ja – pierwsza scena, która w ogóle została zrobiona w serialu Ranczo to była z naszym udziałem. Nie mieliśmy wtedy pojęcia, że to będzie 10 lat, że to będzie taki sukces, i że w ogóle będzie wow.

Grzegorz Wons zdradził nam, że na początku Ranczo było nagrywane w innej miejscowości.

Pamiętam, że to działo się nie w Jeruzalu, tylko w takiej miejscowości pod Żyrardowem, gdzie był kręcony dworek, bo dworek kręcony był w zupełnie innym miejscu. Pamiętam to doskonale, bo to była scena z księdzem i z Kusym. Jednocześnie i z księdzem i wójtem, więc robiliśmy podwójnie. Cała tajemnica, wiadomo, jak to jest, tu dubler itd. A potem dopiero poznałem Jeruzal.

Piotr Pręgowski w odróżnieniu od kolegów, nie pamięta swoich pierwszych dni na planie:

Nie. Naprawdę nie pamiętam. Nic specjalnego się nie wydarzyło na planie. Były emocje, nerwy, więc to wszystko jest bardzo odległe.

Za to opowiedział bardzo zabawną anegdotę:

Jakaś pani spotkała mnie na ulicy i mówi: Proszę pana, taki piękny serial, taki mądry. I ksiądz, i Michałowa. Piękna Polska. Ale skąd oni takiego pijaka, takiego głupka Pietrka wzięli. Przez niego to jest dno. Bardzo mnie to ucieszyło.

Która postać z Rancza jest waszą ulubioną?

5 wspomnienia pierwszy dzień na planie rancza – YouTube

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj