Konopie cieszą się olbrzymią popularnością. Nic dziwnego, są niezwykle cenne i dobre dla zdrowia człowieka. Zaczęły być powszechnie wykorzystywane w produktach spożywczych, kosmetykach, a nawet w ubraniach. W kuchni – bardzo często stosowane są pod postacią herbat. Dlaczego? Jakie korzyści płyną z picia herbaty konopnej?

Herbaty konopne – co to jest?

Herbata konopna jest to napar sporządzony z suszonych liści konopi. Nie musi być zrobiony z samej konopi, można połączyć ją z różnymi owocami bądź innymi ziołami. Herbatki konopne mogą stanowić świetny dodatek dla osób stosujących suplementację CBD w postaci olejów, kapsułek czy też past. Herbaty konopne pozbawione są właściwości uzależniających – THC.

Rodzaje herbat konopnych

Wyróżnia się kilka rodzajów herbatek z konopi. Można przygotować napar z samych kwiatów konopi siewnych albo z samych liści konopnych. Można też stworzyć unikalne mieszanki obu tych składników. Natomiast dla miłośników bardziej wyszukanych smaków można połączyć konopie z różnorodnymi dodatkami takimi jak owoce, miód, mleko oraz przyprawy. Tego rodzaju mieszanki można znaleźć na: https://hempking.eu/pl/herbatki-konopne/

Zasady parzenia suszu konopnego

Parzenie herbaty konopnej nie odbiega bardzo od zaparzania tradycyjnej, zielonej herbaty. Najważniejszym punktem przyrządzania naparu jest pamiętać, aby nie zalewać herbaty wrzątkiem, lecz wodą w temperaturze około 85 stopni. Tak parzyć herbata ma się około 5 minut. Po tym czasie należy oddzielić liście od naparu. Następnie warto dodać do napoju tłuszcz – roślinny albo zwierzęcy, może to być łyżeczka oleju kokosowego lub tłustego mleka. Sprawi to, że kannabinoidy rozpuszczą się i zawarte w herbacie substancje lepiej przyswoją się do organizmu. Wpłynie to pozytywnie również na walory smakowe. Więcej szczegółów znajdziesz na https://hempking.eu/pl/susz-konopny-cbd/ 

Jeśli ktoś jeszcze nie próbował takiego naparu – warto skusić się i samemu przekonać o prozdrowotnych właściwościach herbaty konopnej. Na pogodę, niepogodę, dobre i złe samopoczucie – doskonała zawsze. Smacznego!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj