Ida Nowakowska o wierze

Ida Nowakowska pierwszy raz tak otwarcie o kryzysie wiary. Kiedy zwątpiła w Boga? Jak szybko nawróciła się? Gwiazda TVP podzieliła się osobistą historią i zaapelowała do naszych czytelników.

Ida Nowakowska ma za sobą trudny czas. W 2014 roku media obiegła smutna wiadomość o śmierci jej ojca. Marek Nowakowski był pisarzem, którego talent doceniło wielu czytelników. Zmarł w wieku 55 lat. Prezenterka TVP przez długi czas nie mogła pogodzić się z informacją o jego odejściu.

W jednym z niedawno udzielonych wywiadów Ida przyznała, że w trakcie żałoby zwątpiła w Boga. Na chwilę odwróciła się od kościoła. Później zrozumiała, że popełniła błąd. Swój kryzys uznała za „upadek”, dzięki któremu „zaczęła wierzyć mocniej i ze zrozumieniem”.

Ida Nowakowska o kryzysie wiary. Poruszające słowa prosto z serca

Kilka miesięcy później Nowakowska powróciła do tematu wiary. W rozmowie z reporterką Jastrząb Post opowiedziała, jak wspomina czas zawirowań. Zaapelowała również do naszych czytelników.

Każdy, kto wierzy, ma momenty zwątpienia, bo te momenty są po to, żeby zrozumieć co w tym sercu jest i dlaczego tak, a nie inaczej czujemy. Trzeba je przeżyć. To są z reguły najbardziej wartościowe momenty. Jeśli jest taka osoba, która to ogląda w tym momencie i czuje, że jest w takim punkcie życiowym, to takie słowo ode mnie – nie poddawaj się, tylko zaglądaj w głąb siebie, a nie patrz na około, gdzie jest zawsze bardzo dużo bodźców. Często za dużo, one powodują, że człowiek się gubi.

Gwiazda Pytania na śniadanie przyznała, że w Boga zwątpiła kilkukrotnie. Każdą trudną sytuację potraktowała jak lekcję, z której wyciągnęła wnioski na przyszłość.

Są takie momenty, że mówisz: po co? Dlaczego ja to robię? Czy robię to dobrze? Jest dużo krytyki, wszystkiego. Trzeba popatrzeć w głąb siebie i zapytać czego jestem wart? Co mogę polepszyć? I dążyć do tego, aby się rozwijać. Bo to życie jest dla nas. Chcę się rozwijać i być najlepszą wersją dla siebie i Pana Boga, bo jestem osobą wierzącą.

Tancerka, która jeszcze do niedawna na co dzień żyła w Stanach Zjednoczonych, opowiedziała nam o chwilach zwątpienia:

Nie raz się zagubiłam. Jak byłam młodą osobą, to pamiętam, że wiele osób mówiło mi, że zawsze wiedziałam, co chcę robić. Od dziecka robię to, co robię w jakimś sensie. I taniec, i aktorstwom i śpiew były częścią mojego życia. Jeśli jesteś osobą myślącą, która gdzieś poszukuje i cały czas się uczy i dąży do różnych celów, które często są metaforyczne to jest moment zagubienia. Uważam, że to jest normalne. A ta wiara jest po to, aby nas uspokoić i prowadzić.

Cała rozmowa poniżej.

Zobacz także: Ida o wyroku TK ws. aborcji: „Życia nie można po prostu zlikwidować, bo ma się taką zachciankę”

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here