Warszawa to z pewnością dużo możliwości. Nierzadko na miejsce swojego stałego zamieszkania wybierają ją młodzi rodzice lub te osoby, które planują w przyszłości założyć rodzinę. Łatwo tutaj nie tylko znaleźć pracę zarobkową, ale także obiekt opiekuńczo-oświatowy, w którym będzie można dziecko umieścić w czasie, gdy mama i tata będą pracować. Prywatne żłobki w Warszawie cieszą znacznie większą popularnością niż publiczne, ma na to wpływ kilka czynników.

Dlaczego prywatna opieka jest lepsza niż publiczna?

W dużym miastach niejednokrotnie widać przepaść między publicznymi placówkami oświatowym a prywatnymi. Brak dobrych funduszy na rozwój takich obiektów jak przedszkola czy żłobki sprawia, że są one zaniedbane i przepełnione. Często nie można też liczyć tam na opiekę na odpowiednim poziomie, brakuje kadry nauczycielskiej z właściwą wiedzą i doświadczeniem. Choć jest to publiczna opieka rodzice muszą ponosić koszty, między innymi za wyżywienie, materiały szkolne, zabawki, prezenty dla maluchów z okazji świąt i uroczystości czy za zajęcia dodatkowe, z języków obcych, za nadprogramowe godziny zajęć.

Prywatne żłobki w Warszawie- dlaczego są lepsze?

Większość rodziców przed tym jak zdecyduje się oddać malucha do żłobka, wpierw sprawdza warunki panujące w takiej placówce. Pod lupę bierze się nie tylko ceny, ale także program, stan budynku czy zaopatrzenie nauczycielskie. Prywatne żłobki w Warszawie to różnorodne koszty, ceny mogą się różnić w zależności od tego, w jakiej dzielnicy położony jest taki obiekt czy od standardu. Najczęściej trzeba się liczyć z tym, że miesięczny koszt wysłania malucha do takiego miejsca, wyniesie rodzica około 1000zł. Niektóre placówki do tej kwoty doliczają jeszcze koszty na wyżywienie, wynosi ono teraz między 10 a 20 zł za dzień, w zależności od tego, co dziecko je na co dzień. W podwyższonym standardzie można liczyć też na dodatkowe zajęcia ze specjalistami różnych dziedzin. Porównując ceny żłobków publicznych, w wielu przypadkach opłaca się wysłać malucha właśnie do prywatnej opieki niż publicznej, takie koszty są między 600 a nawet 900zł.

Gwarancja dobrej opieki w prywatnym żłobku

Wiele się słyszy o zaniedbaniach w publicznych żłobkach, dlatego rodzice często rozważają każdą opcję, biorąc pod uwagę także prywatne placówki. Takie obiekty są też lepszą opcją dla tych rodziców, którzy pracują w niepełnym czy niestandardowym wymiarze godzin. Z możliwości publicznych żłobków mogą skorzystać przede wszystkim te osoby, które wykonują swoje obowiązku na całym etacie, mają oni pierwszeństwo w wysłaniu malucha do tych obiektów. Prywatnych żłobków w samej Warszawie jest też znacznie więcej, łatwiej o takie miejsce. Są one też ulokowane w dobrych lokalizacjach, nie trzeba jechać przez pół miasta, żeby można było umieścić dziecko w żłobku. Często występują one też na tym samym osiedlu, co mieszka rodzina. Taka lokalizacja to duże udogodnienie, szczególnie gdy rano wszyscy śpieszą się do pracy. Dziecko nie musi wcześnie wstawać, wystarczy dziesięć minut, żeby je uszykować do żłobka.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj