Strona główna Moda Jak chodzić w szpilkach?

Jak chodzić w szpilkach?

Szpilki to efektowne buty, które sprawiają, że nogi stają się optycznie dłuższe, przez co cała sylwetka wygląda na smukłą. Niestety noszenie kilkucentymetrowych obcasów wymaga niemałej wprawy. Jak chodzić w szpilkach aby wyglądać elegancko i zgrabnie?

Jak chodzić w szpilkach?

Pozwól swoim stopom przyzwyczaić się stopniowo do tego typu obuwia. Możesz zacząć od noszenia niższych i szerszych obcasów, stopniowo zmieniając je na cieńszy, a potem coraz wyższy obcas. Rozpoczynanie od 12-centymetrowych szpilek nie jest najlepszym pomysłem. Pamiętaj też, że buty tego typu nie są przeznaczone do noszenia na co dzień. Mało która z nas jest w stanie nosić je cały czas. Nawet jeżeli wydaje Ci się, że możesz w nich chodzić bez przerwy, musisz być świadoma, że tego typu obuwie ma niekorzystny wpływ na kręgosłup i stopy. Z czasem może doprowadzić do nieodwracalnych zmian i dolegliwości bólowych. Warto więc w pogotowiu mieć wygodniejsze buty.

Jak wybrać odpowiednie buty?

Kupuj buty dobrej jakości, zwracając uwagę na wysokość szpilek. Musi być ona dopasowana do Twojego wzrostu i rozmiaru stóp. Załóż buty i sprawdź czy możesz nieco unieść się na palcach. Jeżeli nie jest to możliwe, oznacza to, że obcas jest zbyt wysoki. Zbyt wysokie buty spowodują, że podczas chodzenia kolana będą uciekać do przodu, co wygląda śmiesznie. Chodząc na obcasach stawiaj małe kroki i staraj się by nogi znajdowały się jak najbliżej siebie. Na podłożu stawiaj najpierw piętę, potem palce, kontrolując, czy kolana nie uginają się. Warto poćwiczyć chodzenie w butach w domu lub wychodząc na krótki spacer. Staraj się chodzić po różnych nawierzchniach i daj stopom odpocząć co 15-20 minut. Nie zdejmuj jednak butów, gdyż po ich ponownym włożeniu zmęczone i nieco opuchnięte nogi będą bardziej boleć. Możesz do butów włożyć specjalne poduszeczki, które sprawią, że będzie Ci wygodniej, przez co szybciej dojdziesz do wprawy w poruszaniu się na wysokich szpilkach.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here