Zastanawiasz się jak odpowiednio zadbać o swoje rzęsy? Jak sprawić, aby były zdrowe, długie, gęste i zachwycały swym wyglądem. Istnieje sporo kosmetyków, których zastosowanie pozwoli ci utrzymać twoje rzęsy w idealnym stanie.

Dlaczego rzęsy wymagają pielęgnacji?

Rzęsy swoją naturą są bardzo zbliżone do włosów. Bardzo podobnie reagują na brak pielęgnacji, działanie czynników atmosferycznych, a również swoje piętno odbija na nich upływający czas. Dodatkowo również codzienne stosowanie makijażu może spowodować, że rzęsy staną się kruche i łamliwe. Aby zapewnić rzęsom elastyczność i znacznie je wzmocnić, powinniśmy dostarczyć im odpowiednie składniki odżywcze.

Substancje od pielęgnacji rzęs

Bardzo często do pielęgnacji rzęs stosuje się choćby olej rycynowy, który doskonale scala i regeneruje włoski. Rzęsy robią się wówczas znacznie mocniejsze. Jednak warto podkreślić, że jego stosowanie może być również dość niekomfortowe, albowiem może on spływać do oczu i podrażniać spojówki. Do pielęgnacji rzęs można również używać specjalnych odżywek. Zazwyczaj są one bogate w odpowiednie substancje, która doskonale oddziałują na kondycję rzęs. Można utaj wymienić choćby kwas hialuronowy, który doskonale nawilża włoski, biotynę, która hamuje proces wypadania włosków, pantenol, który uzupełnia strukturę włosków, czy też rożnego rodzaju ekstrakty roślinne.

Sztuczne rzęsy – pielęgnacja

Cześć kobiet decyduje się jednak na zastosowanie sztucznych rzęs. Jak wówczas dbać o ich wygląd? Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie najwyższej jakości preparatów. Warto w tym wypadku korzystać produktów od uznanych na rynku producentów. Renomowany sklep ze sztucznymi rzęsami oraz akcesoriami do makijażu to miejsce gdzie znajdziesz szeroki wybór kosmetyków i akcesoriów do pielęgnacji rzęs. Znajdziesz tutaj choćby szczoteczkę do rzęs, klej do rzęs, aplikatory do ust, a także wysokiej jakości akcesoria do makijażu. Oczywiście możesz się tutaj również zaopatrzyć w różne rodzaje sztucznych rzęs. Bardzo popularne są choćby rzęsy na pasku, rzęsy magnetyczne, rzęsy objętościowe, a także rzęsy kępki. Stosowanie wysokiej klasy kosmetyków do pielęgnacji sztucznych rzęs i do makijażu pozwoli ci na utrzymanie ich w nienagannej kondycji i doskonałej estetyce. W ty wypadku zdecydowanie nie warto oszczędzać i postawić na producenty renomowanych marek.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here