Niektóre kobiety często zmieniają kolor włosów, testując różne style i odmieniając co jakiś czas swój wygląd. Wraz z kolorem włosów czasem powinien zmieniać się również kolor brwi, by właściwie podkreślić urodę i dopasować się do odświeżonego wizerunku. Nad wyborem odpowiedniego kolor brwi mogą zastanawiać się również panie mające wątpliwości, czy dotychczas używane kosmetyki nie są byt jasne lub ciemne. Jak więc odpowiednio dobrać kolor brwi do koloru włosów? Oto garść cennych wskazówek.

Czy brwi powinny mieć ten sam kolor co włosy?

Naturalnie brwi mają zwykle taki sam odcień jak włosy i stąd bierze się opinia, że właśnie w takim kolorze warto je utrzymywać. Należy jednak wiedzieć, że ze względu na gęstość, rozmiar i ułożenie brwi, bardzo rzadko ich kolor faktycznie dorównuje temu noszonemu na głowie. Znacznie częściej sprawiają wrażenie nieco jaśniejszych i to zwykle w takim właśnie odcieniu prezentują się najlepiej.

Przy ciemnych włosach panie często sięgają po brązowy, szary lub nawet czarny pisak do brwi – jaki wybrać, by kolor ten właściwie podkreślił urodę? Najlepiej o jeden lub dwa tony jaśniejszy od koloru włosów. Paniom o jasnych odcieniach włosów zaleca się stosować odwrotną zasadę i wybierać kosmetyki do brwi o jeden lub twa dony ciemniejsze.

Brwi w dokładnie tym samym kolorze co włosy mogłyby stać się zbyt dominującym elementem na twarzy w przypadku ciemnych odcieni lub nie podkreślać jej właściwie, a nawet gubić się wśród makijażu w przypadku odcieni jasnych.

Kolor brwi idealny dla szatynek i brunetek

Szatynki często sięgają po chłodne szare odcienie kosmetyków do brwi, jednak nie zawsze jest to najlepszy wybór. Zimne szarości mogą dobrze współgrać z makijażem, ale należy używać ich z umiarem, ponieważ szybko mogą go zdominować, a w najgorszym wypadku prezentować się nienaturalnie. Zamiast odcieni szarości swojego koloru szatynki powinny poszukać wśród chłodnych brązów. Warto jednak uważać na jego ciepłe odcienie, ponieważ w połączeniu z zimnymi brązami na włosach kolory te mogą wydawać się rude.

Brunetki dobierają kolor brwi zwykle podobnie jak szatynki, jednak częściej wybierają czarne pisaki i kredki, co może tworzyć jeszcze bardziej nienaturalny efekt niż nadmiar szarości. Nawet przy bardzo ciemnych, wręcz całkowicie czarnych włosach, warto wystrzegać się czarnych kosmetyków do brwi. Czarne brwi zdominują makijaż, zbyt mocno podkreślą twarz i nadadzą jej niesympatycznego wyrazu. Zamiast tego koloru lepszym wyborem są głębokie czekoladowe brązy, które prezentują się znacznie naturalniej.

Odcienie brwi przy włosach rudych i blond

Blondynki mogą mieć różne odcienie naturalnego koloru brwi, zaczynając od tak jasnych, że niemalże niewidocznych, aż po wyraziste brązy. Jaśniejsze kolory dobrze sprawdzą się w przypadku delikatnej urody, którą na co dzień podkreśla się niewielką ilością kolorowego makijażu. Nieco ciemniejsze kolory natomiast będą dobrym wyborem dla pań z ciemniejszymi odcieniami blondu na głowie oraz tych, które lubią mocny makijaż.

Paniom o rudych włosach jako jedynym zaleca się wybór ciepłych odcieni brwi. Mogą to być między innymi karmelowe brązy czy nawet rudości zbliżone do naturalnych. Jedyne, czego warto unikać, to kolory wprost pomarańczowe, które wyglądają mało naturalnie. Rude panie, które na co dzień nie noszą mocnego makijażu i jedynie delikatnie podkreślają swoją urodę, mogą sięgnąć po jasne kredki do brwi w kolorze blondu i beżu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj