Kamil Sipowicz, Kora

Kamil Sipowicz zdradził nam, jak uczci pamięć Kory 1 listopada, gdy cmentarze będą zamknięte. Artysta będzie wspominał zmarłą żonę i legendę muzyki w wyjątkowy sposób.

Kamil Sipowicz i Kora pobrali się po 40 latach związku. Łączyło ich wyjątkowe uczucie. Poeta był przy swojej ukochanej do samego końca. Wspierał ją w najtrudniejszych chwilach, był łącznikiem z mediami i przyjaciółmi. Olga Sipowicz zmarła w 2018 roku, po czteroletniej walce z rakiem jajnika. Miała 67 lat.

Kamil Sipowicz o dniu Wszystkich Świętych

1 listopada będziemy wspominali bliskich, których nie ma już wśród nas. Dla Polaków jest to niezwykle ważne święto. Grób Kory z rzeźbą Moniki Osieckiej, znajdujący się na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach, jest licznie odwiedzany przez jej fanów. Przez cały rok przynoszą oni kwiaty i zapalają znicze. Wielbiciele artystki w drugą rocznicę śmierci uczcili jej pamięć, stawiając tablicę z archiwalnymi zdjęciami i cytatami z jej piosenek oraz wywiadów.

Jakiś czas temu Kamil Sipowicz zdecydował się na zabranie z pierwszego, tymczasowego nagrobka portretu swojej żony. Było to zdjęcie wokalistki w metalowej, czerwonej ramie. Fotografia została przeniesiona na jedną z łąk na Roztoczu, w pobliżu jej domu.

Było to ukochane miejsce gwiazdy na ziemi i to tam spędziła ostatnie chwile życia. Kamil Sipowicz w rozmowie z reporterką Jastrząb Post zdradził, jak będzie wspominał zmarłą żonę w tym roku.

W tym roku nie będzie można pójść na groby, czyli na Powązki Wojskowe w Warszawie, czy do mojej mamy na Stare Powązki. Więc postaram się przed samymi świętami pójść na groby, aby je oczyścić i uprzątnąć, a później w domu palić świeczki, tak jak zawsze na takim ołtarzyku Kory, który u mnie stoi.

Poeta podkreślił, że pamięta o swojej zmarłej małżonce nie tylko 1 listopada:

Palę tam świeczki i w rocznicę, i w miesięcznicę. Myślę o Korze, oglądam koncerty które są na YouTubie, teledyski, wywiady. Więc Kora jest żywa i jest obecna.

Cała rozmowa poniżej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj