Powiadomienia na FB to codzienność dla każdego, kto regularnie korzysta z tego portalu społecznościowego. Informują one o różnego rodzaju akcjach i działaniach na portalu, które dotyczą naszych znajomych, stron czy osób, które lubimy, a także innych elementów bezpośrednio związanych z naszym kontem. Powiadomienia mogą być dosyć denerwujące, w szczególności wtedy, gdy na komputerze czy telefonie mamy włączone dźwięki. Jak sprawdzić ilość powiadomień i jak nad nimi zapanować.

Rodzaj i ilość powiadomień są uzależnione od tego, na jakich urządzeniach korzystamy z FB

Trzeba jednak mieć świadomość, że nie da się całkowicie powiadomień wyłączyć. Można natomiast w ustawieniach zmienić sposób powiadamiania o różnych zdarzeniach, dzięki czemu tych powiadomień może być zdecydowanie mniej. Jeśli nad tym nie zapanujemy, może się okazać, że każdego dnia będziemy mieć setki powiadomień, a jednocześnie żadne nie będzie istotną dla nas informacją. Bo w powiadomieniach może nawet wyskakiwać, co lubią nasi znajomi lub w jakie interakcje wchodzą, choć nie są one związane bezpośrednio z naszym kontem.

Wśród powiadomień, które pojawiają się zarówno na komputerach, jak i urządzeniach mobilnych, są powiadomienia informacyjne w kolorze czerwonym, które wyświetlone są powyżej obszaru oznaczonego dzwonkiem. Znajduje się on wysoko na górze, nad informacjami na temat naszego profilu. Gdy pojawiają się nowe powiadomienia, wyświetla się czerwony dymek, który informuje o liczbie nowych powiadomień. Im więcej powiadomień, tym liczba wyższa, a nad ich ilością czasem trudno jest zapanować. Oprócz powiadomień pojawiających się w naszym profilu, otrzymujemy również powiadomienia mailem na tę pocztę, która jest bezpośrednio związana z naszym kontem na FB. Takie powiadomienia również mogą być dosyć denerwujące, gdyż każdego dnia jest ich naprawdę sporo. Jeśli ktoś aktywnie korzysta z FB, nie potrzebuje dodatkowo powiadomień na maila. Warto więc je mocno ograniczyć lub wyłączyć. Wśród powiadomień pojawiają się też powiadomienia push, czyli takie, które wyświetlane są wtedy, gdy nie korzystamy z FB aktywnie. Te powiadomienia, wyskakujące nam na pulpicie komputera, również można wyłączyć, jeśli uważamy je za niepotrzebne.

Powiadomienia na FB pojawiają się w czasie rzeczywistym, od razu po akcji czy działaniu, którego dotyczą

Jeśli więc ktoś polubi nasz jakiś post czy doda reakcję pod zdjęciem, wtedy automatycznie od razu zobaczymy, co napisał. To dobra opcja dla osób, które często wchodzą w interakcje z innymi uczestnikami społeczności FB. Liczbę powiadomień zawsze można sprawdzić na swoim profilu – inne formy powiadamiania można natomiast wyłączyć, co będzie zdecydowanie korzystne dla naszego spokoju. Ciągle wyskakujące nowe maile czy powiadomienia push mogą być bowiem wyjątkowo uciążliwe. Również same powiadomienia na FB warto ograniczyć, jeśli zupełnie nie panujemy nad ich ilością i stają się uciążliwe, gdy chcemy je przejrzeć i sprawdzić, czego dotyczą.

3 KOMENTARZE

  1. Dziękuję za kopa do działania! Faktycznie zalewa mnie dziennie milion powiadomień, ale nigdy nie mam czasu i ochoty zając się ograniczeniem ich, najwyższy czas zmniejszyć trochę ilość bodźców :)))

  2. Ja wyłączyłam powiadomienia na maila, bo za bardzo spamowały pocztę, ale może warto wejść głębiej w temat i faktycznie ograniczyc też inne..

  3. Faktycznie, większość powiadomień, które otrzymuję, tak naprawdę mnie w ogóle nie interesuje. A te, na które czekam, gubią się w natłoku. Będę musiała zdecydowanie uporządkować ich napływ.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj