Infekcje intymne nie tylko powodują dyskomfort, ale mogą też odbić się negatywnie na zdrowiu kobiety. Z tego powodu, w przypadku wystąpienia nieprawidłowości tego rodzaju, należy zareagować. W jaki sposób można poradzić sobie z infekcją intymną? Czy każdy przypadek pieczenia, czy swędzenia pochwy należy zgłosić lekarzowi? Odpowiedzi na te pytania znajdują się w treści niniejszego poradnika.

Jakie są przyczyny infekcji intymnych?

Istnieje wiele powodów, przez które w okolicach intymnych może pojawić się infekcja. Podłożem wystąpienia dolegliwości może być infekcja grzybicza, bakteryjna lub pasożytnicza. W niektórych przypadkach niepokojące objawy mogą świadczyć o chlamydii, obecności wirusa czy nie zakaźnego zapalenia pochwy. Z tego powodu należy zaznaczyć, że trudno wskazać uniwersalny sposób na ostateczne pozbycie się każdej infekcji intymnej. Istnieją jednak preparaty, które pomagają zniwelować dyskomfort i niepokojące objawy.

Czym wyleczyć infekcję intymną?

Jeśli kobieta ma do czynienia z lekką infekcją lub jej początkami, warto, aby skorzystała z powszechnie dostępnych środków redukujących jej objawy. Przykładem tego typu produktu jest Tantum Rosa, bazująca na chlorowodorku benzydaminy. Preparat o właściwościach znieczulających i odkażających wspomaga walkę z pieczeniem, swędzeniem i obrzękiem pochwy. Wyrób medyczny może być stosowany w celach profilaktycznych, a także w przypadku aktywnej infekcji.

Innym rodzajem preparatów godnych polecenia są wszelkiego rodzaju nawilżające żele do higieny intymnej. Delikatne produkty o działaniu nawilżającym pozwalają przywrócić prawidłowe pH pochwy, co z kolei wspiera proces walki z infekcją. Chcąc skorzystać z tego rodzaju wsparcia, należy sięgnąć po produkty dostępne w aptece.

Jak uniknąć infekcji pochwy?

Pochwa to delikatny organ, który wymaga odpowiedniej pielęgnacji. Z tego powodu, warto korzystać z delikatnych płynów myjących oraz dbać o regularne oczyszczanie okolic intymnych. Ważnym elementem profilaktyki jest także posiadanie w domowej apteczce wybranego środka nawilżającego oraz produktu odkażającego np. Tantum Rosa.

Chcąc uniknąć infekcji okolic płciowych, należy też zwrócić uwagę na noszoną bieliznę. Majtki z bawełny będą dużo bezpieczniejszym wyborem, ponieważ gwarantują dostęp powietrza. Jeśli infekcje intymne przytrafiają się częściej, warto zwrócić uwagę na obecną dietę oraz stopień aktywności fizycznej. Zdrowy styl życia sprawia, że choroby występują rzadziej. Należy też podkreślić, że częste nawroty dolegliwości należy skonsultować z lekarzem.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj