Od kilku lat, także w Polsce coraz bardziej doceniamy skuteczność i siłę działania aromaterapii. Olejki eteryczne wykorzystujemy do inhalacji, dodajemy do kąpieli, balsamów, maści. Coraz częściej także dyfuzujemy. Za pięknym zapachem olejków i gotowych ich mieszanek stoi bowiem coś więcej niż tylko miłe doznania zmysłowe.

Aromaterapia miejsca

Przestrzenie, w których spędzamy wiele czasu, wymagają naszej uwagi. Warto spojrzeć na miejsca nie tylko pod kątem aranżacji, czystości, efektywnego wykorzystania przestrzeni, lecz także tworzenia klimatu sprzyjającego określonym aktywnościom. Przy biurku chcesz efektywnie pracować, w domowym salonie relaksować się i odpuszczać cały nagromadzony w ciągu dnia stres, w sypialni możliwie sprawnie się wyciszać i głęboko się regenerować podczas snu. We wszystkich tych zadaniach pomóc ci mogą olejki eteryczne oraz przygotowane na ich bazie odświeżacze powietrza.  

Zdrowie ukryte w zapachu 

Zanim jednak przejdziemy do konkretnych kreacji zapachu, które można uzyskać z pomocą dyfuzowania olejków czy odświeżaczy powietrza, kilka słów o właściwościach antybakteryjnych olejków. Zdecydowana większość naturalnych, nie uzupełnianych chemicznymi dodatkami olejków ma właściwości przeciwzapalne, antybakteryjne, przeciwwirusowe, antygrzybiczne.

Generalnie jest to jeden z tych produktów, którego regularne używanie pozwala skutecznie rozprawić się z wieloma drobnoustrojami w twoim gabinecie, biurze, domu, mieszkaniu. Oczywiście działają one na ograniczonej przestrzeni, natomiast jeśli dyfuzję uzupełnisz naturalnym płynem do dezynfekcji na bazie olejków i octu czy naturalnej pasty do czyszczenia, efekt może być naprawdę niesamowity. A to wszystko bez użycia drogeryjnej chemii powodującej alergie, podrażnienia skóry i bazującej często na środkach silnie żrących. 

Magia zapachu

Znaleźć możesz mieszanki, które otulają ciepłem, uwodzą korzennym zapachem, na który składają się np. olejek goździkowy, z liści cynamonu,  kardamonowy,  rozmarynowy, pomarańczowy i cytrusowy. Tego typu mieszanki to genialne zapachy na okres jesienno-zimowy. Pozwalają odpocząć, a jednocześnie działają przeciwzapalnie. Jeśli jednak potrzebna ci silna motywacja, musisz się skoncentrować i efektywnie pracować, możesz sięgnąć tylko po jeden element tej układanki, czyli olejek rozmarynowy.

Dla ukojenia nerwów w pracy świetnym rozwiązaniem będzie z kolei olejek z bergamotki. Do dziennego pokoju świetnie sprawdzi się mieszanka cytrusowa, która rozpylona w pomieszczeniu sprawia, że zaczyna Ci się chcieć. Takie świeżo-słodkie orzeźwienie od zaraz! Zjada Cię stres, problemy zaczynają przejmować kontrolę, brakuje ci pełnego oddechu? Chcesz do lasu, ale… nie masz czasu? Postaw na mieszankę opartą na zapachu jodły, sosny i cedru. Poczuj, jak wypełnia twoje płuca, a jednocześnie sprawia, że głowa robi się jakaś lżejsza, a część problemów znika.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj